И музеите в Париж страдат заради Олимпийските игри

И музеите в  Париж страдат заради Олимпийските игри

Музеите във френската столица Париж отчитат намаляване на броя на посетителите от началото на лятото заради въведените ограничителни мерки, свързани с Олимпийските игри, предаде Франс прес.

Въпреки че е твърде рано да се прави равносметка, директорката на Лувъра Лоранс де Кар вече констатира "лека тенденция на спад в посещаемостта", отбелязва АФП.

Най-известният френски музей трябваше да се справи с ограниченията за достъп до бреговете на река Сена през седмицата преди церемонията за откриването на спортния форум, след като повечето мостове бяха блокирани за достъп.

Лувърът беше затворен на 25 и 26 юли за тържественото събитие. Посетители не приемаха също музите "Орсе", "Оранжри" и "Ке Бранли-Жак Ширак".

В периода между 15 и 28 юли посещаемостта на музея "Ке Бранли-Жак Ширак" е спаднала с 40% в сравнение за същия период миналата година, както и тази в музея "Орсе". "Оранжри", който се намира в сърцето на площад "Конкорд", също отчита намаляване на посетителите с около 65%, информира АФП, цитирана от БНТ.

Ръководството на Айфеловата кула констатира "лек спад в броя на посетителите" през юли - средно с между 18 000 и 21 000 посетители на ден. Според управата това се дължи на лошото време, отбелязва АФП.

Във Версайския дворец, където се провеждат олимпийските състезания по конен спорт, също се наблюдава намаляване на посетителите с 20 - 30% през седмица на откриването на спортния форум.

"Очаквано е", казва пред АФП Пиер-Еманюел Льосерф от ръководството на двореца. "За един международен турист идването седмица преди Олимпийските игри в Париж не е съвсем логично, а посетителите, които пристигат заради културата, знаят, че това не е най-добрия период, защото имаше затваряне", обясни той.

Във Версайския дворец, където се провеждат олимпийските състезания по конен спорт, също се наблюдава намаляване на посетителите с 20 - 30% през седмица на откриването на спортния форум.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ