Външната търговия на България в дигитален формат
Дигиталната библиотека на Националния статистически институт предоставя безплатен онлайн достъп до пълната колекция „Статистика на външната търговия на България” за периода 1880 - 2009 година.
Колекцията съдържа над 52 000 страници и дава възможност да се проследи развитието на външната търговия на България, както и промените и усъвършенстването на методите и технологиите на събиране, обработване и представяне на статистическата информация през 135-годишната история на българската държавна статистика.
Външнотърговската статистика е ценен източник на информация за обемите и мащабите на търговските операции в различните исторически периоди. Потребителите могат да проследят динамиката във вноса, износа, транзита и антрепозита за съответния период, да правят сравнения в класификациите и стойностите на стоките, както и да установят местопроизхода и местоназначението им.
Колекцията е достъпна в реално време на интернет портала на библиотеката на НСИ.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Пет сигнала, че вашият стартъп е постигнал съответствие на продукта с пазара
Маркетинг |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 11 юни. Рождениците днес
На днешната дата |ЕС обмисля създаването на общи военни способности, за да намали зависимостта си от САЩ
Свят |Председателят на ЕСО: Ядрената енергетика преживява своя ренесанс в Европа
Енергетика |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Пет сигнала, че вашият стартъп е постигнал съответствие на продукта с пазара
Маркетинг |На днешната дата, 11 юни. Рождениците днес
На днешната дата |ЕС обмисля създаването на общи военни способности, за да намали зависимостта си от САЩ
Свят |Цитат на деня
Цитат на деня |Из записките на служителя
Маркетинг | Advertorial |Без наш университет сред първите 500 висши училища в света
Общество | Advertorial |ТИР кара с бясна скорост в насрещното на „Тракия”
Общество |ADVERTORIAL
Депозити в нови валути с високи лихви в супер приложението на tbi bank
Алианц Банк България и Групата на ЕИБ осигуряват 340 млн. евро за бизнеса в България
Коментари
Няма въведени кометари.