Идва „пътуващата класа”

ЕС

Нова, глобална класа ще се оформи стабилно в следващите 10 години, прогнозира проучване на консултантската компания Oxford Economics, направено по поръчка на Visa Inc. Анализаторите я дефинират като „пътуващата класа”, която вече е започнала да се заражда на база ръст на доходите в цял свят.  

Международните пътувания на домакинствата значително ще нарастват през следващите 10 години, гласи друг важен резултат от проучването. То изчислява, че около 282 милиона домакинства ще планират поне една почивка зад граница годишно до 2025 г., което ръст от почти 35% спрямо 2015 г.

Изследването, обхванало домакинства с над 20 хил. долара годишен доход, разглежда настоящите модели на пътуване на картодържателите на Visa по целия свят и ги съчетава с оценки на индустрията и прогнози за пътуванията.  Към момента, в световен мащаб, на домакинствата с годишен доход над 20 000 долара се падат над 90% от разходите за международни пътувания. Според прогнозите, до 2025 г., почти половината от всички домакинства в света (945 милиона) ще имат доходи над 20 000 долара, което ще стимулира международните пътувания и разходите, особено на домакинствата от нововъзникващи пазари като Китай, Русия и Бразилия, става ясно от анализа.

Средните разходи на домакинствата, които е най-вероятно да пътуват в чужбина, ще достигнат през 2025 г. средно 5 305 долара годишно, се посочва в проучването на Visa.

 Ключовите фактори, които се очаква да влияят върху международните пътувания през следващото десетилетие са нарастващата средна класа в световен мащаб, по-голямата интернет свързаност, подобрената транспортна инфраструктура в много страни и застаряването на световното население, което има повече време за ваканционни пътувания. През следващото десетилетие се очаква изграждане на повече от 340 нови летища, като по този начин ще се оформят нови маршрути и дестинации, които ще направят международните пътувания по-лесни и по-удобни. В същото време осведомеността за възможностите за пътуване нараства с бързото навлизане в интернет и увеличаването на мобилните устройства по целия свят. Дигиталната свързаност не само насърчава по-голяма спонтанност в пътуванията, но също така стимулира по-широк спектър от персонализирани туристически възможности.

"В бъдеще пътуванията в международен план ще зачестят и ще станат по-постижими, благодарение на променящите се демографски фактори, както и на напредъка на технологиите, които правят пътуванията зад граница по-лесни и по-евтини. „Пътуващата класа“ ще се увеличи и тя ще харчи все по-голям дял от семейния доход за трансгранични пътувания“, обобщава резултатите Уейн Бест, главен икономист на Visa

Ключови думи

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Звездите за бизнеса от 15 до 21 юни: Лятното слънцестоене носи нова динамика в идеите и комуникацията
Тръмп и Нетаняху вървят към сблъсък заради споразумението между САЩ и Иран
Времето: Ветровито със следобедни валежи
ЕС обвинява Китай, че обучава руски войници за войната в Украйна
Президентът Илияна Йотова: Скопие опитва да премахне текст от доклада на ЕП
Първият ден на срещата на Г-7 започва с разговори за Украйна и Близкия изток
Футболен хазартен спекулант загуби 1 млн. долара след залог за Испания в мача с Кабо Верде на Световното