Мълния удари четирима души карй Шумен

Общество

Мълния удари четирима души по време на състезание по конен спорт край Шумен. Инцидентът е станал около 13:30 ч. в местността Кабиюшка гора, по време на кръг от Балканския шампионат по всестранна езда, предаде „Дарик”.

Времето се е влошило бързо и е завалял проливен дъжд, придружен с гръмотевици. Изведнъж мълния паднала върху дърво, под което се намирали двама мъже и две жени, както и два състезателни коня. Очевидци разказаха пред „Дарик”, че при удара хората са изхвърчали на метри от дървото.

На мястото бързо пристигнали екипи на Спешна помощ, които откарали пострадалите в многопрофилната болница в Шумен. Там е установено, че четиримата не са сериозно пострадали. Най-тежко е ранена една жена, състезателка, която има три счупени пръста на крака.

На четиримата са направени подробни изследвания и ще бъдат оставени за наблюдение в лечебното заведение.

Ключови думи

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Знаменит фитнес треньор разкри 3-те най-прости правила за отслабване
БНБ: Депозитите на домакинствата у нас нарастват с 19% към края на май
Oreo си партнира с K-pop групата BTS за кампания в над 80 държави
Първи трейлър на филма „Часът на чудовището“
Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
Христанов: Ще режем заплати на шефове на държавни горски предприятия
Маркет линкс: Доверието към правителството е 45%, а към парламента - 22%
Златните правила на Джон Дейвисън Рокфелер
2-ри годишен Форум за транспорт, логистика и спедиция: Под натиска на регулациите
Изненадващата причина другите постоянно да ви разочароват
ABSOLUT представя уникалната си арт колекция на изложба в София
Джеф Безос влиза в съревнование с Илон Мъск на два фронта