Община Рудозем още две седмици без ток?
„Поне още 15 дни няма да има ток в почти всички населени места в община Рудозем. Има ужасно много паднали дървета, скъсани проводници, счупени стълбове. Най-малко ще са необходими да се възстанови електричеството навсякъде”. Това заяви пред „Фокус” – Смолян кметът на общината Румен Пехливанов.
Той уточни, че засега се стараят поне в Рудозем да пуснат ток, за да може да започнат да работят институциите. Учениците няма да са на училище и утре, но вероятно и до понеделник.
„Рудниците са наводнени и това са огромни щети за предприятията. Щетите са за милиони”, допълни кметът и посочи, че досега разходите, които трябва да се покрият само за разчистване и осигуряване на достъп до хората са над 200 000 лв., но окончателната цифра на щетите, тепърва ще се изчислява.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Френският парламент: Лувърът е пренебрегнал сигурността преди обира през октомври
Любопитно |ЕС към Лондон: Смекчете „червените линии“, ако искате истинско сближаване
ЕС |Още един: Доставчик на кетамин за звездата от „Приятели“ Матю Пери беше осъден в САЩ
Свят |Анкета на King's College London: 15% от британците разчитат на изкуствен интелект за съвети за лечение
Свят |Проучване на Делойт: Поколението Z и милениалите преосмислят кариерния успех
Икономика |Денят, в който Рим се опита да забрани инфлацията
Икономика |Премиерът: Тепърва започва същинската работа за набелязване на конкретни мерки с цените
България |Новата динамика на пазара на труда: къде всъщност се разминават очакванията
Икономика |Glovo е ключов фактор за навлизането на електронната търговия в местната икономика
Компании | Advertorial |Приеха на първо четене промените в Закона за защита на потребителите
България |На днешната дата, 14 май. Рождениците днес
На днешната дата |Времето: Нови валежи в следобедните часове
България |Тайната на изключителната креативност
Техники за успех |ADVERTORIAL
Първите автомобили Zeekr вече са в България - Еspace Auto поставят нов стандарт при електромобилите в страната
Fibank осъществи най-значимото международно пласиране на българска банка с две емисии облигации на обща стойност от 310 млн. евро
Коментари
Няма въведени кометари.