Спират камионите днес от 16 часа

Общество

Във връзка с предстоящите Великденски празници Агенция „Пътна инфраструктура” въвежда ограничения за камиони. Днес от 16 до 20 часа се ограничава движението на камионите над 12 т по автомагистралите и натоваренитe пътища. През Владая ще има две ленти за излизащите от София, съобщиха от пресцентъра на Агенция „Пътна инфраструктура”.

Целта е повишаване на безопасността при пътуване, увеличаване на пропускателната способност на пътната инфраструктура и по-спокойно пътуване за шофьорите на леки автомобили, които са много повече по празниците.

Очаква се интензивно движение на изходите на София, по автомагистралите „Тракия”, „Хемус” и „Струма” и път I-1 (Е-79) София - Кулата. Необходимо е шофьорите да карат внимателно и със съобразена скорост, да спазват въведените ограничения, пътната сигнализация и указанията на „Пътна полиция”, която следи и предприема необходимите действия за организацията на движението.

Ограничението е за следните участъци от републиканската пътна мрежа:

  • Автомагистралите;
  • път I-1 Видин – Ботевград;
  • път I-1 Благоевград – ГКПП „Кулата“;
  • път I-4 п. в. „Коритна“ – Велико Търново – Шумен;
  • път I-5 Русе - Велико Търново;
  • път I-8 ГКПП „Калотина“ – ГКПП „Капитан Андреево“;
  • път I-9 Дуранкулак – Варна - Бургас;
  • път II-18 Околовръстен път София;
  • път II-19 Симитли - Гоце Делчев;
  • път II-86 Пловдив - Смолян;
  • път II-99 Бургас - Царево.

Движението на тежкотоварните превозни средства над 12 т по същите направления ще бъде ограничено и в последния почивен ден – 2 май (понеделник), от 14 ч. до 20 ч.

Забраната не важи за МПС, превозващи бързоразвалящи се хранителни продукти и товари на температурен режим, живи животни и опасни товари (ADR).

За улеснение на трафика през Владая и повишаване на пътната безопасност днес от 12 до 20 часа, и утре – 29 април, от 8:00 до 14:00 часа. ще има две ленти за излизащите от София на път I-1 (Е-79). При благоприятни метеорологични условия временната организация ще е от км 278+910 до 282+038 и от пътен възел „Даскалово” до кръстовище „Драгичево” от км 285+660 /кръстовището за Рударци/ до км 286+847 /бензиностанция „Петрол“/. Реверсивното движение ще бъде през светлата част от денонощието и при благоприятни атмосферни условия.

На 2 май (понеделник) от 10 до 20 часа в същия участък ще има две ленти за влизащите в София. По този начин пристигащите в столицата шофьори ще могат да пътуват по-удобно и безопасно.

Алтернативен маршрут на първокласния път през Владая е автомагистрала „Люлин”.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Производител на тоалетна хартия в САЩ пуска производство от листата на растението хеспералое
Във ФИФА не знаели за плана на Инфантино да продаде правата за световните
Тръмп заяви, че САЩ и Израел са се съгласили да преустановят планирани нови удари срещу Иран
Шефът на Palantir Алекс Карп нарече AI индустрията „марксистка“
Намериха тялото на легендания алпинист Нирмал Пурджа
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Зам.-апелативният прокурор на Пловдив е третата номинация за новия състав на ВСС
Гърция увеличава необлагаемия лимит за електронни бонуси от клиенти на 6000 евро годишно
Работна група към социалното министерство обсъжда нови видове трудови договори
Спор с медиите: Тръмп заплаши с дълги присъди разпространителите на новини за недостиг на боеприпаси в САЩ
ЕК отпуска още 3,47 млрд. евро за Украйна за осигуряването на изтребители, дронове, ракети и средства за ПВО
Производител на тоалетна хартия в САЩ пуска производство от листата на растението хеспералое
САЩ искат Азия да използва техните AI модели, но Китай доминира при по-евтините предложения
Сигнал за бомба опразнил столичния мол на "Цариградско шосе"
ЕС обвини компанията Temu, че e възпрепятствала проверка на Европейската комисия в Ирландия
Земетресението в Япония върна назад възстановяването на историческия замък Кумамото
10 гатанки за деца, които затрудняват и възрастните
В Нидерландия купуват все повече електромобили заради данъчното облагане
Зеленски: Готови сме за преговори във всякакви формати и очакваме Уиткоф и Къшнър да бъдат активни
Кувейт обсъжда с други държави от Персийския залив изграждането на петролопровод, който да заобиколи Ормузкия проток
САЩ разполагат система за противоракетна отбрана в Израел след атаката на Иран
Старите трамваи по линии 20 и 22 в София ще останат поне още 2 години