Резултатите на ЦИК: Надпреварата за кметове в малките градове в област Кюстендил

Резултатите на ЦИК: Надпреварата за кметове в малките градове в област Кюстендил

ЦИК обявява поетапно резултатите от изборите за местна власт и в по-малките населени места по области. В област Кюстендил балотажи следващата неделя ще се проведат в Бобошево, Дупница, Кочериново, Кюстендил и Сапарева баня. 

Кметския пост в Бобов дол, с 65.74% от гласовете на избирателите и в конкуренция с четирима други кандидати, печели Елза Величкова от местна коалиция "Партия на ЗЕЛЕНИТЕ". 

В Бобошево ще има балотаж между Крум Маринов от "БСП за България", за когото са гласували 43.97% от хората, отишли до урните, и Стефан Тачев, издигнат от "Граждани за Общината", получил 21.59% от вота. 

В Дупница също ще има втори тур на местния вот. На него един срещу друг ще се изправят Първан Дангов от "БСП за България" с 35.91% и Методи Чимев от ГЕРБ с 25.20%. 

Балотаж ще има и в Кочериново между Иван Минков от ГЕРБ с 49.60% и Станислав Горов от "Граждани за Общината" с 28.63%. 

В битка за кметския стол за Кюстендил на втори тур отиват Петър Паунов от местна коалиция ГЕРБ с 28.45% и Огнян Атанасов от "Партия на ЗЕЛЕНИТЕ" с 25.99%. 

Жителите на Невестино избраха кмет на първия тур на местния вот от общо четирима кандидати - Димитър Стаменков спечели 58.94% от гласовете. 

В Рила положението е същото. Измежду четирима кандидати хората избраха за кмет Георги Кабзималски от ГЕРБ с 54.23%. 

В Сапарева баня на втория тур в неделя ще се съревновават Калин Гелев от ГЕРБ, получил 39.19%, и Васил Маргин от местна коалиция ПП-ДБ, взел 27.21% от вота. 

Общо четирима кандидати за кмет на Община Трекляно се явиха на изборите в неделя, а гласоподавателите избраха през следващите четири години градът да се управлява от Радко Петрунов от "БСП за България", който получи 65.57% от вота. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Бойко Борисов: Вече нямаме мнозинство за правителство, ГЕРБ, ИТН и БСП са малцинство със 100 депутати
Проект: Здравните кабинети в детски градини и училища с нови изисквания и дейности
Времето: Непосилна жега от 37-42 градуса, а привечер - гръмотевици
Европейски рекорд за всички времена: Турция измери 50,5 градуса по Целзий
Меси получи наказание за отказа да играе в Мача на звездите в САЩ
Гърция поиска помощ от ЕС в борбата с горските пожари
Поредна нощ на протести в Украйна: Демонстрантите обвиниха Зеленски в авторитаризъм
На днешната дата, 27 юли. Имен ден празнуват Добрин, Добри и Панталей