Полша – Русия 1:1 в зрелищен мач

Много добър мач на бързи обороти ни представиха отборите на Полша и Русия при равенството 1:1 в мач от група „А” от Европейското първенство по футбол. Мачът се изигра на Националния стадион във Вършава, Полша.

Атаките към двете врати заваляха още от първата минута. В 17-та минута домакините достигнаха до гол, но той бе отменен заради засада.

След 20-та минута темпото на мача се вдигна още повече, като поляците успяха да наложат териториален превес. Въпреки това при една атака на Русия, Аршавин  изсипа топка в наказателното поле на Полша и Дзагоев направи безпомощен полския вратар.

След гола двубоят стана още по-зрелищен. Тимът на Полша се опита да върне голът още до края на полувремето, но късметът не бе на тяхна страна.Така при резултат 1:0 за Русия двата отбора се оттеглиха на полувремето.

Втората част започна на още по-високи обороти. Домакините се опитаха да изравнят резултата веднага след подновяването на играта, но това се случи чак в 56-та минута, когато капитанът на полския отбор Бласжиковски стреля по невероятен начин извън наказателното поле и не остави никакъв шанс на руския вратар.

След изравняването шоуто стана пълно. Двата отбора се хвърлиха да търсят победата на всяка цена. Атака се нижеха една след друга, хвърляйки в екстаз препълнения стадион. До гол обаче не се стигна и двата отбора си поделиха по една точка, оставайки всичко в тази група да се решава в последните мачове.

Ето как изглежда класирането след днешните мачове в група „А”.