Майкъл Фелпс с още два златни медала и два рекорда

Политика за бисквитки

Майкъл Фелпс спечели тази нощ 20-ото си злато на Олимпиада, а съвсем малко след това и 21-ва титла. Така за два дни той счупи 3 пъти собствения си рекорд по златни медали от Олимпийски игри, а участието му още не е приключило.

20-ият златен медал: американецът завърши първи на 200 метра бътерфлай с време 1:53:36 минути. Втори е японецът Масато Сакаи, трети е унгарецът Тамаш Кендереси.  

Около 15 000 зрители на олимпийския плувен басейн аплодираха Фелпс, който вече е жива легенда.

21-ият златен медал: минути след поредната си титла Фелпс  спечели още една – на щафетата 4х200 метра свободен стил заедно с Конър Дуайър, Франсис Хаас и Райън Лохт. Квартетът записа третото най-добро време в историята – 7:00:66. Бронзът взе британският отбор, а среброто отиде при японците.

Много силно е представянето и на японците на игрите. Ипей Ватанабе не успя да постави нов световен рекорд, но счупи олимпийския на полуфинала на 200 метра бруст с време 2:07:22 минути.

След златото на 100 метра гръб и на 400 метра съчетано унгарката, Катинка Хозу спечели златен медал и на 200 метра съчетано плуване с олимпийски рекорд:  2:06:58 минути. 

Ключови думи

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
Холивудската звезда Кейт Бланшет е назначена за професор по съвременен театър в Оксфорд
Цените на петрола се понижиха, пазарите очакват възстановяване на корабоплаването през Ормузкия проток
9 български поговорки за парите, които да (не)спазваме
На днешната дата, 24 юни. Еньовден
Времето остава променливо, на места се очакват валежи и градушки
Защо най-талантливите служители спират да поемат рискове на работното място?
Шефът на SoftBank: Коментарите за балон са богохулство срещу AI