Британският крал Чарлз III се отказа от дома си в Уелс за 1,2 млн. паунда

ЕС

Британският крал Чарлз III се отказа от дома си в Уелс, тъй като започва да свива портфолиото си от имоти в съответствие с плановете си да намали разходите на монархията, пише Daily Mail.

Негово Величество закупи имението през 2007 г. чрез херцогство Корнуол, което той притежаваше като принц на Уелс. Херцогството плати £1,2 милиона за луксозна селска къща близо до Ландовери в Кармартеншир.

Доскоро Чарлз III отсядаше в къщата по време на редовните си пътувания до Уелс, но след като стана крал, херцогството премина към принц Уилям, който сега носи титлата принц на Уелс.

Имението с девет спални и шест бани е заобиколено от 900 акра земя. Градините на Хайгроув са отворени за обществеността повече от 25 години на избрани дати през лятото, като всички събрани пари отиват за благотворителност.

Така кралят се превръща от земевладелец в наемател на имение от почти 78 хектара. Договорът за наем изтича в края на лятото. Бъкингамският дворец потвърди, че кралят е уведомил херцогството за това в началото на 2023 г., добавя Daily Mail.

Ключови думи

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Звездите за бизнеса от 20 до 26 юли: Идеите се превръщат в действия
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Пеканов: България няма финансова възможност за нова помощ за Украйна, приоритет са мирът и дипломацията
Искате високоефективен екип с по-малко драма? Има няколко действия, които може да предприемете като лидер
На днешната дата, 20 юли. Илинден
Велислава Петрова: ЕС и НАТО са най-благоприятната среда за защита на интересите на България
„Одисея“ на Кристофър Нолън изпревари собствения му рекорд с „Опенхаймер“ в боксофиса на Северна Америка
Проданов: Въпреки тежката финансова ситуация увеличаваме както пенсиите, така и заплатите