Ердоган отрече да планира война с Гърция

ЕС

Анкара не планира да започва война с Гърция. Така турският лидер Реджеп Тайип Ердоган оцени вероятността от конфликт, цитирани от РИА Новости. 

В същото време държавният глава посочи, че Атина "не стои зад думите си" и припомни, че са нарушили въздушното пространство на страната 147 пъти.

„Как ще живеем в съседство? Какво да правим? За това отговарят моите военновъздушни сили. Какво ще кажат моите граждани, ако ВВС не реагират? Не се ли питат къде са нашите ВВС?", тези въпроси зададе турският президент и каза, че много държави се опитват да помирят Турция и Гърция, но Анкара все още не обмисля подобен сценарий.

В края на май Ердоган предупреди Атина за недопустимостта на враждебно отношение към страната му. Той говори и за гръцкия премиер Кириакос Мицотакис с фразата "той вече не съществува за мен", след като ръководителят на гръцкото правителство беше на посещение в САЩ.

Ключови думи

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Ридли Скот екранизира легендарния роман „Островът на съкровищата“ с Хю Джакман в ролята на пирата Джон Силвър
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Саудитска Арабия се опитва да създаде международна коалиция за защита на корабоплаването в Червено море
Детектив ветеран споделя какво трябва да направите, когато усетите, че някой ви лъже
От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София
Времето: Слънчево и ветровито
На днешната дата, 30 юли. Рождениците днес
Трима пожарникари загинаха в Гърция, докато горските пожари опустошават Европа
Връх Олимп и плажовете от десанта в Нормандия влязоха в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО
30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
Елементарна логическа задача, на която повечето студенти в Харвард отговарят погрешно
Старите трамваи по линии 20 и 22 в София ще останат поне още 2 години
САЩ искат Азия да използва техните AI модели, но Китай доминира при по-евтините предложения
Филмът „Подслон” на Драгомир Шолев с престижна награда от фестивала в Одеса (трейлър)
Глад за готови апартаменти в Пловдив на фона на прогнози за нов скок на имотните цени под тепетата
Българските газови резерви: Между мита и реалността
Под 9% от българските компании използват AI
Тася Тасова: Бизнесът печели от вероучението
9 идеи за безплатна реклама
От кариерни контакти до първа среща: LinkedIn се превръща в неочаквана платформа за запознанства