Google и Facebook наддават за Twitter

ЕС

Ръководството на социалния микроблог Twitter води преговори за евентуална продажба едновременно с най-голямата интернет търсачка Google и с най-голямата социална мрежа Facebook, съобщи "Уолстрийт Джърнъл".

 Преговорите вървят на най-високо ниво с участието на изпълнителните директори на Google и Facebook, но все още са във фазата на първоначалните разговори и няма конкретни резултати, уточнява изданието.

Цената на Twitter, в който потребителите могат да качват съобщения, съдържащи до 140 символа, е между 8 и 10 млрд. долара, изчислиха експерти.

Очаква се тази година Twitter да спечели над 150 млн. долара от реклама. Догодина обаче приходите на мрежата от реклама ще достигнат четвърт милиард щатски долара, сочи проучване на изследователската компания eMarketer.

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седемтте чудеса на света: Археолози откриха на морското дъно 80-тонни камъни от Александрийския фар
Звездите за бизнеса от 11 до 17 май: Умерен риск, разумни инвестиции и по-малко импулсивни решения
На днешната дата, 11 май. Ден на Св. св. Кирил и Методий
„УниКредит за ЦИЕ“ разширява достъпа до финансиране за бизнеса с нов ресурс от €2.6 млрд.
„Прогресивна България” внесе в парламента първия пакет законопроекти за овладяване на цените
Американски сенатор: Запасите на САЩ от боеприпаси и ракети са тежко изчерпани
Рядка комета е видима от Земята за първи път от 170 000 години
Без метро в участъка между "Орлов мост" и кв. "Хаджи Димитър". Пускат временна линия №М3