Неочакван спад на германския износ през май

ЕС

Износът на Германия е намалял неочаквано през май с 0,5% на месечна основа. Вносът е надхвърлил очакванията, като се е увеличил с 2,7%. Това показват данни на Федералната статистическа служба, цитирани от Ройтерс.

Икономистите, анкетирани от Ройтерс, очакваха увеличение на износа с 0,9% и също толкова процента растеж на вноса.

Износът на Германия за Русия е нараснал с 29,4% през май спрямо април, след спад от 60% през март в контекста на западните санкции срещу Москва след инвазията в Украйна. Вносът от Русия е намалял с 9,8 на сто през май, уточнява ДПА.

През май търговският дефицит на Германия със сезонни корекции е достигнал 1 милиарда евро спрямо очакваните 2,7 милиарда евро.

На годишна основа растежът на износа се е ускорил до 19,0% спрямо 9,3%, а увеличението на вноса - до 33,6% спрямо 25,8%. 

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Москва отбелязва Деня на победата с парад на Червения площад при засилени мерки за сигурност
Седемтте чудеса на света: Археолози откриха на морското дъно 80-тонни камъни от Александрийския фар
Иран подготвя отговор на мирния план на Тръмп, Рубио разкритикува НАТО
Тръмп заяви, че „може“ да премести американски войски от Германия в Полша
Путин с остри критики към НАТО в речта си за Деня на победата
Тръмп отправи недоказани обвинения срещу Конго за мигранти и затворници
Петер Мадяр поема премиерския пост в Унгария след изборната победа над Виктор Орбан
Германските летища предупреждават за риск от недостиг на авиационно гориво