Politico: Шефът на ЦРУ предупредил Зеленски за възможни съкращения на военната помощ
По време на среща с украинския президент Володимир Зеленски през януари, директорът на ЦРУ Уилям Бърнс го е призовал да „постигне напредък на бойното поле възможно най-бързо“ поради опасения, че „военната подкрепа ще започне да намалява“, съобщава Politico.
Според неназован съветник на Зеленски, Киев е загрижен, че някои служители в администрацията на САЩ са „щастливи да използват Конгреса като извинение за съкращаване на военната помощ“, за да насърчат Украйна да се съгласи да намали военните си цели.
„Мисля, че има хора на Капитолийския хълм и в администрацията, които искат да калибрират помощта за сигурност, за да насърчат украинците да сключат някаква сделка с Русия", твърди съветникът на украинския президент.
Washington Post съобщи, че Уилям Бърнс е пътувал тайно до Киев през януари, където се е срещнал с Володимир Зеленски. Според източници на изданието шефът на ЦРУ е информирал Зеленски за очакванията си относно „военните планове на Русия през следващите седмици и месеци“.
Швейцарският вестник NZZ пък писа, че Уилям Бърнс е предложил мирен план, който включва прехвърлянето на около 20% от украинската територия на Русия в замяна на прекратяване на военната операция. Москва и Киев отхвърлиха предложението, а Белият дом нарече информацията в публикацията невярна.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Пеканов: Инфлацията в момента е основно предизвикателство за всички граждани
Икономика |Standard and Poor’s повиши перспективата пред рейтинга на България от стабилна на положителна
Бизнес |Възстановиха електроснабдяването в Куба след масовото спиране на тока
Свят |Времето: Жълт код за обилни валежи в 12 области
България |Историята на вашата марка работи благодарение на вас. И това може да е най-големият ви проблем
Маркетинг |Първите автомобили Zeekr вече са в България - Еspace Auto поставят нов стандарт при електромобилите в страната
Автомобили | Advertorial |Историята на вашата марка работи благодарение на вас. И това може да е най-големият ви проблем
Маркетинг |Времето: Жълт код за обилни валежи в 12 области
България |Вредят ли на продуктивността списъците със задачи?
Техники за успех |На днешната дата, 16 май. Рождениците днес
На днешната дата |Цитат на деня
Цитат на деня |Възстановиха електроснабдяването в Куба след масовото спиране на тока
Свят |Започва „Кръговрат“ - първият фестивал за устойчиво кино в България
Любопитно |ADVERTORIAL
22 проекта в 16 области получиха финансиране по второто издание на грантовата програма на „Капка по капка“
Трансформацията на B2B търговията при индустриални и производствени компании
Коментари
Няма въведени кометари.