UNAIDS: Краят на епидемията от СПИН е близо!
Краят на епидемията от СПИН по света е съвсем близо, заявиха от UNAIDS - глобалната програма за борба с болестта, предаде "Стандарт Нюз". Това е възможно благодарение на по-добрите медикаменти за лечение и превенция на опасния вирус, който причинява имунен дефицит, сочи годишният доклад на организацията.
С 50% са паднали случаите на новозаразени хора с болестта в 25 бедни и средно заможни страни. Половината от заболелите се намират в най-засегнатите зони на планетата като Африка. В някои от държавите с най-високо разпространение на болестта новоинфектираните случаи са намалени значително в сравнение с 2001 г. - с 71% в Ботсвана, 68% в Намибия, 58% в Замбия, 50% в Зимбабве, 41% в Южна Африка.
Благодарение на усилията да се спре болестта е овладяно нарастването на случаите на ХИВ, заявяват от UNAIDS.
Около 34 милиона души по света са живели с ХИВ в края на 2011 г.. Случаите на смърт от болестта са намалели до 1,7 милиона през миналата година, от 2,3 милиона през 2005 г. и 1,8 млн. през 2010 г.
По целия свят пада и броят на хората, които се заразяват по кръвен или полов път. 2,5 милиона са новите случаи на заразени с вируса през миналата година. Това е с 20% по-малко, отколкото през 2010 г., отчитат от UNAIDS. Въпреки това организацията смята, че има още много, което трябва да се направи, за да се ограничи повече болестта.
Докладът сочи, че 6,8 милиона души, които имат нужда от антивирусна терапия по света, не я получават. От 34 милиона носители на болестта, половината не знаят, че са заразени с вируса. Трябва да се подобри лечението и да се ограничи заразяването на други хора, смятат експертите.
Данните им показват още, че за борбата със на СПИН се харчи все повече. През 2011 г. са били отделени за нея 16,8 млрд. долара, а през 2015 г. ще са нужни между 22-24 млрд.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Как Home Depot създава съдържание по пътя към Световното първенство
Маркетинг |Страдате от бърнаут? Опитайте да предефинирате успеха
Техники за успех |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 17 май. Ден на българския спорт
На днешната дата |Джон Траволта изненадващо получи почетната награда „Златна палма“ за цялостно творчество
Любопитно |Страдате от бърнаут? Опитайте да предефинирате успеха
Техники за успех |Акули нападнаха туристи в египетски курорт
Свят | Advertorial |Чувашия да се преименува на Волжка България, предложиха местни историци
Свят | Advertorial |МВФ: Данъчните реформи на Гърция предлагат ценни уроци за други страни
Икономика |Бяла лястовица радва жителите на Стрелча (видео)
Общество | Advertorial |15 прекрасни поетични откъса от Пейо Яворов
Маркетинг |СтройРент стана официален представител на Doosan за България
Бизнес |Как ще се плаща за работа на 27 декември
Общество |ADVERTORIAL
22 проекта в 16 области получиха финансиране по второто издание на грантовата програма на „Капка по капка“
Трансформацията на B2B търговията при индустриални и производствени компании
Коментари
Няма въведени кометари.