Арестуваха висши чиновници по време на правителствено заседание в Украйна (видео)


Сергей Бочковски, шеф на украинската служба за извънредни ситуации, и заместникът му Васил Стоецкипред, бяха задържани по обвинения в корупция и отведени с белезници от заседание на кабинета пред очите на министрите в Киев, съобщава Дарик. Арестът се състоя и в присъствието на фотографи и журналисти в страната. Висшите чиновници са обвинени в "корупция на високо равнище". 

"Това ще се случи с всеки, който наруши закона и се подиграва на украинската държава", предупреждава премиерът Арсений Яценюк. "Когато страната е във война и броим всяка стотинка, те крадат от народа и държавата", каза още той.

Вътрешният министър Арсен Аваков заяви, че двамата са заподозрени за източване на средства към офшорка.

Арестите са извършени часове, след като президентът Петро Порошенко обяви уволнението на олигарха Игор Коломойски от поста му на регионален губернатор във важния индустриален регион Днепропетровск.

Украинското правителство е под натиск от Международния валутен фонд да се пребори с олигарсите и да изкорени корупцията, след като фонда одобри спасителен пакет от 17.5 млрд. долара по-рано този месец.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Иван Иванов спечели титлата от Откритото първенство по тенис на САЩ при юношите
След оплаквания: OpenAI ще реорганизира екипа, отговарящ за поведението на ChatGPT
Зеленски: 60% от оръжията на украинската армия вече се произвеждат в Украйна
За пръв път в историята хора от общността на ЛГБТ участват официално в поклонение във Ватикана
Зеленски отхвърли идеята на Путин за среща в Москва и го покани в Киев
Тръмп започна акция срещу имигранти в американския щат Масачузетс
България и НАТО провеждат международно учение за управление при извънредни ситуации
Времето: Предимно слънчево с температури до 33 градуса