Външно предупреди за големи задръствания по границите на Унгария, Австрия и Германия

ЕС

Големи опашки и продължаващо с часове изчакване има по гранични пунктове в Унгария, Австрия и Германия, съобщи МВнР.

Заради усложнената миграционна обстановка, от австрийска страна се извършва засилен полицейски контрол на превозните средства на границата между Австрия и Унгария, което е причина за задръствания и многочасово изчакване, уточняват от ведомството. Актуалната пътна обстановка може да бъде проследявана на следните линкове на австрийския Авто-мото клуб: https://www.oeamtc.at/verkehrsservice/output/html/oesterreich_uebersicht.html и https://www.oeamtc.at/portal/portal/verkehrsservice+2500++1095812

По информация на австрийското министерство на вътрешните работи, на двата ГКПП на границата с Унгария: Хайлигенкройц – Шопрон и Никелсдорф – Хагешхалом на международен път М5 има засилен граничен контрол, което също е довело до образуване на дълги колони от автомобили.

Водачите на МПС трябва да пътуват с повишено внимание, тъй като по пътното платно често се движат пешеходци, съветват още от МВнР.

Големи опашки и многочасово изчакване е регистрирано и на австрийско-германската граница след Залцбург в посока Розенхайм - Мюнхен по аутобан А1, на граничен пункт Валсерберг, поради въведен граничен контрол от германските власти.

Извършват се проверки и на влаковете, като голяма част от тях изостават от разписанието си.

Министерството препоръчва на българските граждани, пътуващите за Австрия, по възможност да избягват пътуване с влак или с шосеен транспорт през Унгария, като използват обходни маршрути през Румъния, Словакия или през Сърбия, Словения.

Словакия също въведе временен граничен контрол на КПП-та с Унгария и Австрия, добавят още от МВнР. Проверките обаче са насочени срещу трафикантите и не засягат всички пътници, преминаващи границата. Словашката Гранична полиция е засилила и контрола на определени места на зелената граница.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Основният спонсор на "Евровизия" се оттегля от конкурса
„Камаз“ разработва безпилотни автобуси
Ефремова заяви, че няма да допусне запазване на настоящото ниво на минималната работна заплата от 1 януари 2027 г.
Великобритания намалява директната помощ за страните от Африка с повече от 40%
След 50 г. в космоса: NASA намери начин апаратът Voyager 2 да продължи пътуването в междузвездното пространство
Швеция понижава възрастта за наказателна отговорност за деца на 14 години
Кратка история на автомагистрала „Тракия”
Емоционалната устойчивост се превръща в най-ценното умение в работата
Милиардерът Питър Тийл придоби 1% дял в аржентинска петролна компания, работеща във „Вака Муерта“
Има ли по-добър от Джон Ву? Ще снимат римейк на „Лице назаем“
Най-кратките литературни шедьоври в историята
Mission Point: AI изисква еволюция на начина на работа на бизнеса
Над 1600 нарушители с е-тротинетки са санкционирани в София от началото на годината
Какво можем да научим от „Седмицата за размисъл" на Бил Гейтс