Норвежкият убиец: Действията ми не са осъдителни

ЕС

Заподозреният за двойния петъчен атентат в Норвегия, Андерс Беринг Брейвик, признава, че е извършил нападението, но не смята, че е направил нещо осъдително, предаде „Франс прес”, позовавайки се на изявление на неговия адвокат.

 „Според собствените си представи, той не е извършил нищо осъдително”, заяви адвокатът. От своя страна, полицията в Осло обяви, че Брейвик признава, че е извършил нападението, но отхвърля наказателната отговорност за деянието си.

Максималната присъда в Норвегия е 21 години затвор, което накара част от норвежците да се обявят за временно възстановяване на смъртната присъда.

Брейвик твърди, че е действал сам при жестоките нападения в петък. По-рано някои свидетелски показания сочеха, че е имало второ въоръжено лице, участвало в стрелбата срещу множеството на летен лагер на остров Утоя.

Междувременно норвежката полиция обяви, че броят на жертвите от двойния атентат, извършен в петък в Осло и на близък остров, е достигнал 93 души, след като един от ранените е починал.

Днес Норвегия е в траур заради жертвите на най-лошите атаки от Втората световна война насам.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Първите автомобили Zeekr вече са в България - Еspace Auto поставят нов стандарт при електромобилите в страната
Standard and Poor’s повиши перспективата пред рейтинга на България от стабилна на положителна
Възстановиха електроснабдяването в Куба след масовото спиране на тока
Времето: Жълт код за обилни валежи в 12 области
Унищожават 859 кг био храни от склад в София заради манипулиране на сроковете на годност
Историята на вашата марка работи благодарение на вас. И това може да е най-големият ви проблем
Пеканов: Инфлацията в момента е основно предизвикателство за всички граждани
Стоковата борса: Царевицата беше под натиск от сигнали за изобилно предлагане на нова реколта