Писма от шефа на "Голдман Сакс" уличават банката в измама

ЕС

Комисия на горната камара на американския парламент публикува кореспонденция, която показва как банка „Голдман Сакс” се е облагодетелствала от кризата с рисковите жилищни кредити и е спечелила десетки милиони долари, пише френският вестник „Либерасион”.

Във въпросното писмо директорът на „Голдман Сакс” Лойд Бланкфайн пише: „Очевидно е, че не избегнахме шумотевицата около рисковите жилищни кредити. Изгубихме пари, но после спечелихме още повече благодарение на късите ни позиции” (борсови операции, които разчитат на печалба от поевтиняването на стойността на борсовите инструменти) .

Публикуването на кореспонденцията на Бланкфайн идва в неподходящ момент, след като на 16 април американските регулаторни органи за фондовите пазари подадоха жалба за измама пред граждански съд. Банката е обвинена, че е измамила инвеститорите си, като е вложила парите им в рискови книжа, за които е знаела, че ще поевтинеят. В същото време тя е залагала на понижението на стойността на същите тези книжа.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Уорън Бъфет за основните навици, които отличават успешните хора от останалите
Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 2 до 8 февруари
На днешната дата, 2 февруари. Сретение Господне, Петльовден
Времето в понеделник: Валежите спират, но температурите остават ниски
Златото и среброто продължават да поевтиняват след петъчния срив
Креативната кампания на Honda за Зимните олимпийски игри (Видео)
Всесезонните гуми – практичен избор за шофьорите, които търсят баланс и сигурност
Иранският аятолах Али Хаменей заплаши САЩ с "регионална война", ако атакуват Техеран