Сайтът Wikileaks пак разпалва скандал с таен доклад

 Сайтът Wikileaks пак разпалва скандал с таен доклад

Сайтът Wikileaks, прочул се със скандалното разгласяване на засекретени документи от службите в САЩ публикува таен доклад на ЦРУ. В него се отбелязва потенциалната опасност САЩ да бъдат обявени за износители на тероризъм.

Обръща се внимание на проблемите, свързани с развиващия се на американска почва тероризъм. Изтъква се опасността Ал Кайда да вербува за извършване на терористични нападения американски граждани в чужбина или в страната. В такъв случай съюзниците биха могли да изискат от Вашингтон информация за американски граждани, а евентуален отказ крие опасността от ограничаване на сътрудничеството в борбата срещу тероризма, пише още в документа

Миналия месец сайтът публикува над 70 000 тайни американски документи за войната в Афганистан и заплаши да качи още 15 000, с което предизвика остра ответна реакция от официален Вашингтон. Правителството назначи разследване и нареди да бъдат издирени източниците на сайта.

 

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Данъчен проблем: Шефът на Ferrari ще полага една година общественополезен труд
Имение с отстъпка: Свалят 25 млн. долара от цената на бившия дом на Рики Мартин
Световните петролни компании съкращават работни места поради ниските цени на "черното злато"
На днешната дата, 10 септември. Рождениците днес
Добрите екипи са по-важни от добрите идеи
"Хитачи" открива нов завод за железопътни вагони на стойност 100 милиона долара близо до Вашингтон
Велосипедист покорява планините в това поразително видео
Goldman Sachs ще управлява пенсионни активи на Shell за 40 милиарда долара