Байерн взе за втори път Ауди Къп

Байерн Мюнхен победи Реал Мадрид с 1:0 във финала на приятелския турнир Ауди Къп. Единственият гол в мача отбеляза Роберт Левандовски в самия край на двубоя, с което баварците си осигуриха трофея от турнира, който се провежда на всеки 2 години в Мюнхен.

Успехът за немския отбор бе напълно заслужен, след като през по-голямата част от двубоя домакините диктуваха мача и пропуснаха куп изгодни положения за гол, коментира Гонг.

И в двата тима имаше сериозни отсъстващи като за Реал почивка получи Гарет Бейл, а едва през второто полувреме в игра влезе Хамес Родригес. Звездите Кристиано Роналдо и Карим Бензема изобщо не пътуваха до баварската столица. За домакините Ариен Робен не бе в групата за мача, но за сметка на това новото попълнение Дъглас Коста отново демонстрира впечатляваща игра.

Байерн печели втора поредна титла от турнира, а за старши треньора Хосеп Гуардиола тя е трета, тъй като испанецът има един трофей от Ауди Къп и начело на Барселона.

В мача за трето място Тотнъм победи Милан с 2:0 след голове на Насер Шадли и Томас Керъл.