Победихме Куба за втора поредна победа в Световната лига

Победихме Куба за втора поредна победа в Световната лига

Националният отбор по волейбол за мъже победи Куба с 3:1 гейма като гост в мач от група С на Световната лига, информира Gong.bg.

Победата е втора поредна за възпитаниците на Пламен Константинов, които излязоха на второ място в класирането на групата. В зала "Сиудад Депортива" в Хавана българите взеха инициативата още в първия гейм и след силна игра на блокада спечелиха с 25:19. Във втория гейм играта вървеше точка за точка, а силна изяви на Николай Пенчев на сервис помогнаха на българския тим да спечели с 25:22.

Кубинците успяха да останат в мача и след оспорван трети гейм спечелиха с 26:24. Българите не позволиха обрат и в четвъртия гейм показаха, че са значително по-опитният отбор, като спечелиха с 25:23.

Най-резултатен за успеха бе Тодор Скримов с 15 точки, а Николай Пенчев се отличи с 12. Капитанът на кубинците Роландо Сепеда завърши с 26 точки.

Тази нощ е вторият мач между двата отбора в Хавана, отново от 03.40 часа българско време. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Британският вътрешен министър Шабана Махмуд обяви радикални реформи в системата за убежище, вдъхновени от Дания
На днешната дата, 16 ноември. Имен ден празнува Матей
Защо „перфектно“ често е враг на „добро“?
21-годишно проучване свързва пародонтозата и кариесите с повишен риск от инсулт
Слънце и високи температури в края на уикенда
Останете близо до потенциалните клиенти въпреки тенденцията за дигитален детокс
Зеленски обяви смени в ръководствата на ключови енергийни компании
Плаващо устройство превръща дъждовните капки в електричество