Фразите табу на интервю за работа
Има няколко тактики, които можете да използвате, за да впечатлите бъдещ работодател по време на интервю за работа.
Може да кажете какво ви вълнува в ролята, като това ще покаже, че имате страст и сте искрено заинтересовани от възможността да заемете тази позиция. Може да попитате какъв проблем можете да разрешите за компанията, за да се подготвите за бъдещ успех, ако получите работата. Можете да кимате и да се усмихвате, докато интервюиращият говори, за да покажете, че сте уверени и способни.
Има, разбира се, и няколко типа поведение, които е добре да избягвате, като например използването фрази, които биха могли да отблъснат интерюиращия. Някои са „големи червени знамена“, казва Нолан Чърч, бивш специалист по набиране на персонал в Google и главен изпълнителен директор на компанията за данни за заплати FairComp. Ето няколко фрази, които Чърч съветва да с избягват:
„Работя твърде усилено“ или „Аз съм перфекционист“
Като начало, когато интервюиращият ви попита за ваши слаби страни, не използвайте фрази, които карат да звучите така, сякаш смятате, че вече няма какво да научите. Това могат да бъдат фрази като „Работя твърде усилено“ или „Аз съм перфекционист“, казва Чърч. Те са оформени като недостатъци на характера, когато всъщност се използват като комплименти.
Според него това ще накара интервюиращият да си помисли, че или не сте искрени относно това какви сте като хора, или наистина смятате, че няма накъде да се развивате повече като професионалисти.
„Не ви наемам, за да бъдете перфектни. Наемам за да растете с нас:, казва Чърч. „Вместо тези празни фрази, Чърч препоръчва да дадете пример за грешка, която сте направили, какво сте научили от нея и как сте продължили напред.
Всички фрази, които прехвърлят вината
Не казвайте нищо негативно за хората, с които сте работили Независимо дали става въпрос за бивш колега, мениджър или компания, „всичко, което прехвърля вината от вас на някой друг“ звучи зле, категоричен е Чърч.
„Хората, с които бихте искали да работите, поемат пълна отговорност за това, което са направили в миналото, дори ако са сгрешили някъде“, добавя той.
По думите му поемането на отговорност показва, че сте достатъчно скромни, за да признаете, че не сте съвършени и че сте готови да се учите от грешките си и да ставате по-добри.
„Искате да работите с хора, които имат нужното самосъзнанието, за да осъзнават кога са сгрешили и да актуализират собствените си умствени модели, за да коригират нещата“, казва той.
„Не зная“
И накрая, избягвайте да отговаряте на въпроси с „не зная“.
Когато чува това, Чърч си мисли: „Добре, значи разговорът приключи? Няма да можеш да решиш тези проблеми?“ казва той.
Ако тепърва започвате професионалната си кариера, напълно възможно е да не разполагате с много опит или анекдоти, от които да почерпите вдъхновените и да дадете конкретни примери за това, което сте успели да постигнете. „В тези сценарии е ОК да кажете: „Не зная, но бих направил следното, за да разбера“, обяснява Чърч. Дайте няколко примера за това как бихте се справили с проблема хипотетично, за да покажете, че ще бъдете проактивни в движението напред.
В крайна сметка, ако получите работата ще ви се плаща за разрешаването на проблеми, които компанията има. Дори на интервюто ще трябва да докажете, че можете да го направите, казва той.
Източник: CNBC
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Коментари
Няма въведени кометари.