Блумбърг: Apple отлага пускането на своите функции с изкуствен интелект

Блумбърг: Apple отлага пускането на своите функции с изкуствен интелект

Дългоочакваните функции с изкуствен интелект на Apple ще пристигнат по-късно от прогнозираното и ще пропуснат първоначалното пускането на предстоящите софтуерни ъпдейти на iPhone и iPad, съобщи Блумбърг в неделя.

Производителят на iPhone планира да даде на клиенти достъп до Apple Intelligence като част от софтуерните актуализации, идващи до октомври, посочват от агенцията, цитирайки запознати източници. Така ИИ функциите ще пристигнат няколко седмици след първоначалните версии на iOS 18 и iPadOS 18, планирани за септември.

Apple планира да направи Apple Intelligence достъпна за разработчиците на софтуер за първи път за ранно тестване още тази седмица чрез iOS 18.1 и iPadOS 18.1 betas.

През юни Apple подчерта своите амбиции в сферата на изкуствения интелект с набор от нови функции и софтуерни подобрения за своя iPhone и други устройства, за да възстанови търсенето, което в последно време се забавя.

Apple Intelligence, който използва ИИ за създаване на текст, изображения и друго съдържание по команда, ще бъде наличен на iPhone 15 Pro, iPhone 15 Pro Max и iPad и Mac със чип M1 и по-нови версии.

Тази информация идва, след като в края на юни Apple забави пускането на три нови функции за изкуствен интелект, тъй като технологични правила на Европейския съюз изискват да гарантира, че конкурентните продукти и услуги могат да функционират с нейното устройство.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Росен Карадимов: Проверките доказват, че еврото се използва като повод за повишаване на цените
1000 лв. глоба и 3 месеца без книжка, ако шофираме в аварийната лента
Спират движението на метрото между станциите "Сливница" и "Обеля" от днес
Ответни мита: Кои страни от ЕС биха могли да бъдат най-засегнати?
Лос Анджелис съди Airbnb за предполагаемо завишаване на цените след горските пожари
България успешно се конкурира с Франция и Италия по производството на черен хайвер
Насочила ли се е гейминг индустрията към нов крах?
Европейските страни, в които има най-добър баланс между работа и личен живот