TikTok се похвали със 150 млн. месечно активни потребители в САЩ на фона на заплахата от забрана
Приложението за споделяне на кратки видеоклипове TikTok вече има 150 милиона месечно активни потребители в Съединените щати, съобщиха от компанията, цитирана от Ройтерс.
Това е значителен ръст спрямо 2020 г., когато броят на месечно активните потребители е бил 100 млн.
Притежаваното от китайската компания ByteDance приложение потвърди данните преди показанията на главния изпълнителен директор на TikTok Шоу Цзъ Чу пред Комисията по енергетика и търговия на Камарата на представителите, които се очакват в четвъртък.
В петък още шестима американски сенатори подкрепиха двупартийно законодателство, което да даде на президента Джо Байдън нови правомощия да забранява TikTok от съображения за национална сигурност. Миналата седмица TikTok каза, че администрацията на Байдън е поискала китайските собственици на приложението да се откажат от дела си в приложението, като в противен случай то може да бъде изправено пред забрана в САЩ.
Приложението е изправено пред нарастващ натиск във Вашингтон, включително призиви за забрана на от мнозина в Конгреса, които се опасяват, че потребителските данни от САЩ могат да попаднат в ръцете на китайското правителство. TikTok каза през септември 2021 г., че в световен мащаб има повече от 1 млрд. месечни потребители.
TikTok заяви, че е похарчила повече от 1,5 млрд. долара за строги усилия за сигурност на данните, отхвърля обвиненията за шпиониране. Компанията подчерта, че ако целта е защитата на националната сигурност, принудителната продажба няма да промени потоците от данни или достъпа до тях.
Новите данни са знак за широката популярност на приложението, особено сред по-младите американци. Министърът на търговията Джина Раймондо каза пред Блумбърг, че забраната на TikTok може да има политически последици. „Политикът в мен мисли, че буквално ще загубите всеки гласоподавател под 35 години завинаги“, каза тя.
Някои създатели на съдържание в TikTok ще дойдат във Вашингтон тази седмица, за да представят аргументи против забраната на приложението.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Коментари
Няма въведени кометари.