Михаил Константинов хвърли оставка заради тревогите около честността на изборите

Лица

Председателят на Съвета на директорите на "Информационно обслужване" проф. Михаил Константинов обяви, че подава оставка, предаде агенция „Фокус”. "Както е по Търговския закон и по Устава на дружеството, аз подавам оставка пред Съвета на директорите. Надявам се оставката да бъде приета другата седмица. Подавам оставка, защото знам, че в едни избори доверието е най-важно", каза на пресконференция днес проф. Константинов. "Аз съм свободен човек, подавам си оставката, живеем в свободна държава. Бях обвинен в бъдещо престъпление. Сталин, ако беше станал, щеше да каже евалла на тези хора”, допълни той.

Председателят на СД на "Информационно обслужване" доби скандална известност с изказването, че ще направи всичко, за да не позволи на Тройната коалиция да се върне на власт. Думите му предизвикаха тревоги за честното протичане на предстоящите избори и накараха служебния премиер Марин Райков и редица партийни лидери да нарекат подобно изказване от човек на неговия пост недопустимо демонстриране на политически пристрастия и дори заплаха за манипулиране на изборните резултати.

За да внесе яснота по въпроса, днес Константинов даде пресконференция пред медиите. "И през акъла не ми е минавало за фалшифициране на резултати. Впрочем, това не е и възможно", заяви той. "Ставаше въпрос за действия в рамките на закона. Фразата беше глупава и е добре първо да се мисли, а после да се говори”, добави Константинов.

„Има група хора, на които дължа извинение, и това са министрите от служебния кабинет, които имат достатъчно проблеми, за да се занимават със скромната ми особа. Когато казах онази глупост, не знаех кой ще е служебният премиер”, заяви проф. Михаил Константинов.„Наложи се аз и общественици да обикаляме като цветарки, да успокояваме хората и да ги призоваваме да спазват Конституцията и законите."

Константинов обаче не се отрече от позицията си относно Тройната коалиция и заяви, че активно ще влияе на хората около себе си да не гласуват за нея. "В една демократична държава гражданинът управлява политиката, като гласува. Аз ще управлявам своя глас, така че да не допусна Тройната коалиция. Смятам да убедя хората около мен да не гласуват за Тройната коалиция", категоричен бе той.

Константинов подхвърли още, че дружество "Информационно обслужване" може да не участва в конкурса за обработване резултатите от изборите. "Вчера обсъждахме в дружеството, че може да не участва в конкурса за обработка на резултатите от изборите. С приказки може дружеството да се отстрани, но тогава какво ще се случи – бедна ви е фантазията", каза проф. Константинов.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Спор с медиите: Тръмп заплаши с дълги присъди разпространителите на новини за недостиг на боеприпаси в САЩ
Унгария очаква рестарт на АЕЦ „Пакш“, след като нивото на Дунав започна да се покачва
Работна група към социалното министерство обсъжда нови видове трудови договори
Шефът на Palantir Алекс Карп нарече AI индустрията „марксистка“
Продажби на оръжие и кибератаки: Властта на лидера Ким Чен Ун докара „неочаквани“ 22 млрд. долара в Северна Корея
Япония подготвя отговор на намерението на Русия да кръсти остров от Курилите на легендарния шпионин Рихард Зорге
Производител на тоалетна хартия в САЩ пуска производство от листата на растението хеспералое
САЩ разполагат система за противоракетна отбрана в Израел след атаката на Иран
Нов център за лични документи отваря врати в София
Всички инвестират в AI, но почти никой не печели от него. Каква е причината?
Продажбата на евро от САЩ в подкрепа на йената е изненадала Европейската централна банка
България за втори пореден месец е на първото място в ЕС по ръст в производството на услуги
NASA сглоби кораба „Орион“ за първия етап от пътуването до Луната
Руски въздушни удари около Киев убиха трима души, Зеленски е на знакова визита в Сърбия
В Нидерландия купуват все повече електромобили заради данъчното облагане
Зеленски: Готови сме за преговори във всякакви формати и очакваме Уиткоф и Къшнър да бъдат активни
Кувейт обсъжда с други държави от Персийския залив изграждането на петролопровод, който да заобиколи Ормузкия проток