Финалистите в осмото издание на "Мениджър на годината"

Финалистите в осмото издание на Мениджър на годината

Финалистите в осмото издание на "Мениджър на годината"

Ръководителите на едни от най-успешните и големи компании в страната оформят финалната десетка на осмия поред национален конкурс "Мениджър на годината". Те управляват фирми и предприятия, които произвеждат 2% от БВП на страната, съобщиха организаторите на конкурса сп. "Мениджър".

Максим Майер, управител и редакционен директор на изданието представи десетте участници, които продължават състезанието за кристалната статуетка, на специална пресконференция днес в столичния Гранд Хотел София.

Максим Майер, редакционен директор и управител на сп. "Мениджър", представи финалната десетка в "Мениджър на годината 2015" . Неформален домакин на събитието бе Спирос Номикос, главен изпълнителен директор на Солвей Соди и Мениджър на годината 2014 (на сн. вляво). Тодор Тодоров, директор "Финансово консултиране" в Делойт България, очерта профила на участниците тази година и акцентите в постиженията им.

По традиция, участниците във финалната десетка са излъчени по методология, специално разработена от международната консултантска компания  "Делойт" за конкурса. Сред тях, четирима са от производството, трима - от сектора банки и финанси, и по един от ИТ, търговия и услуги, отбеляза Максим Майер. Четири са жените финалисти, двама са чужденци.

Списанието реализира конкурса в партньорство с международната консултантска компания „Делойт”.

в Националния театър за опера и балет на 17 ноември 2015 г. „Мениджър на годината се утвърди през годините като най-авторитетния мениджърски конкурс. Впечатлен съм от финалистите – всеки един от тях възприема конкурса като личностно израстване”, изтъкна Тодор Тодоров, директор Финансово консултиране в Делойт България.

Документи за участие тази година подадоха 74-ма висши мениджъри, българи и чужденци, личности с важен принос в развитието на страната. Те управляват над 31 000 служители. Най-много са кандидатите от ИТ сектора – 27%. 17 на сто от подалите документи са от компании, които оперират в сектор селско стопанство, храни и напитки. Следват мениджъри на банки, финансови институции и застрахователни компании, те са 13% от всички кандидати. 5% от участниците управляват транспортни и логистични фирми.

Конкурсът се провежда в три етапа. Първият е по документи, вторият оценява финансови резултати и добри управленски практики, в него „Делойт” определя десетимата финалисти. На третия етап се оценяват личностните качества.

54 са участниците, преминали във втория кръг на конкурса. Общите приходи от дейността им за 2014 г. са над 6,2 млрд. лева.

72% от участниците в осмото издание на „Мениджър на годината“ отчитат ръст в приходите си за последните 3 години.

Най-добрият мениджър на България за 2015 г. ще бъде обявен на заключителната гала церемония, която ще се проведе на 17 ноември 2015 г. в Софийската опера и балет. Победителят в конкурса ще бъде излъчен сред представените днес 10 финалисти. Предстои им последното изпитание - оценка на личностните и управленски качества. Ето кои висши мениджъри се класираха във финалната десетка и ще се състезават за титлата (представени по азбучен ред):

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ