Финландия отхвърли проект за изграждане на музей на Гугенхайм

Политика за бисквитки

План за изграждането на нов музей на Гугенхайм в Хелзинки беше отхвърлен от политиците във Финландия. Градският съвет в Хелзинки гласува с 8 на 7 срещу отпускането на 140 млн. евро за проекта, предава "Франс прес".

Фондацията The Solomon R Guggenheim предложи през януари тя и финландската столица да разработят съвместно един нов съвременен музей на изкуството. Фондацията има музеи в Ню Йорк, Берлин, Билбао и Венеция. В момента петият е в процес на изграждане в Абу Даби.

Няма причина за отхвърлянето, въпреки че местните медии отчитат притесненията за стойността на проекта и това как музеят ще бъде управляван. Фондация "Гугенхайм" е предложила музея да бъде построен на юг от пристанището на Хелзинки.

Предложената дата за откриването е през 2018 г., след три години на развитие и архитектурен конкурс за дизайна.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Изтегляне на войски на САЩ: Тръмп планира отмъщение за НАТО след недостатъчната подкрепа за удара в Иран
The Guardian: Италия измества Дубай като убежище на британските богаташи
Бърнаутът сред мениджърите разрушава екипите. Как да му противодействате?
Зеленски приветства споразумението между САЩ и Иран и заяви, че Украйна е готова за примирие с Русия
Времето: Облачно, а на много места и дъждовно
Спестяванията на домакинствата в еврозоната намаляват през четвъртото тримесечие на 2025 г.
На днешната дата, 9 април. Рождениците днес
Напрегнато очакване: Визитатата на папата в Испания ще струва над 15 млн. евро