Фотогалерия
|Финанси
|Реклама
|Политика
|Лидерство
|Компании
|България
|Ключова дума
|Свят
|ПР и събития
|Политика
|Общество
|Енергетика
|Автори
|Бизнес
|Общество
|Лица
|Криейтив
|Класации
|Advertorial
|Техники за успех
|ЕС
|Мениджмънт
|Технологии
|Хороскоп
|Маркетинг
|На днешната дата
|Любопитно
|Цитат на деня
|Job Мениджър
|Стил
|Туризъм
|Култура
|София
|Екран
|Банки
|Светска хроника
|Всичко от деня
|Виц на деня
|Коментари
|Жената е ...
|Fractal Games
|M Events
|M Видео
|Коментари
|Избори за местна власт/2023
|Нюзлетър
|За нас
|Реклама
|ISO 9001-2015
|Пoлитикa зa пoвepитeлнocт
|Икономика
|Политика за бисквитки
|Франция удържава забраната за реклама по държавните телевизии
Френското правителство реши да удължи забраната за излъчване на реклами в прайм тайма по държавните телевизии. Това съобщи министърът на културата и масовите комуникации Фредерик Митеран.
В държавната компания France Televisions не се показват реклами след 20 ч. от 2009 година. Идеята беше, че това ще повиши качеството на обществената телевизия, от една страна, а от друга - преразпределението на рекламния пазар ще помогне на частните компании да преживеят кризата.
Мораториумът трябваше да действа до декември 2011 г., но правителството реши да го удължи до началото на 2014 г. Митеран обясни мотивите - на частните тв компании ще бъде нужно време, за да наваксат приходите, които евентуално ще им отнеме появата на още играчи на рекламния пазар. Така че кабинетът ще вдига мораториума постепенно.
Забраната за вечерна и нощна реклама по държавните канали беше част от програмата на президента Никола Саркози за реформа на обществената телевизия във Франция. Той обещаваше да компенсира загубите от реклама с пари от бюджета.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Коментари
Няма въведени кометари.