Франция – Англия 1:1 в оспорван мач

Един от най-дългоочакваните двубои от груповата фаза на Европейското първенство по футбол между отборите на Франция и Англия  завърши наравно 1:1. Първият мач от група „D се изигра на стадион „Донбас Арена”, Донецк, Украйна.

Двубоят започна на високи обороти. Двата отбора се захапаха още от първата минута. Първата по-опасна атака бе сътворена от Франция. Самир Насри стреля опасно, но за късмет на вратаря Джо Харт топката мина встрани от вратата.

Отговорът на англичаните не закъсня. В 15 минута Джеймс Милнър остана очи в очи с френския вратар Уго Льорис, но шутът му мина на сантиметри от десния страничен стълб.

В 30 минута англичаните успяха да се доберат до гол чрез Джолиън Лескът. Защитникът се възползва от центрирана топка от Джерард, правейки Льорис безпомощен.

Франция обаче бързо върна попадението. Самир Насри с прецизен изстрел извън наказателното поле матира английския вратар и направи резултата 1:1.

При този резултат футболистите се оттеглиха на почивка.

Второто полувреме започна по-предпазливо с многоходови атаки, които в повечето случаи не довеждаха до опасност пред някоя от двете врати.

Към 60-та минута темпото на мача се вдигна и атаките към двете врати заваляха, но до края на мача гол не падна.

Така Франция и Англия си разделиха по една точка в първия мач от група „D”.

В 24:45 ч. започва вторият двубой от тази група между домакинът Украйна и Швеция.