Холандски град обявява извънредно положение за мача Холандия - Германия

Югоизточният холандски град Керкраде, граничещ с Германия, ще обяви извънредно положение в сряда по време на мача между националните отбори на Холандия и Германия на Европейското първенство по футбол в Полша и Украйна, предават местни медии.

Мярката ще засегне само района на Нойщрасе – улицата, която определя границата. В сряда вечерта холандската и германската полиция ще патрулират съвместно.

Целта на мярката е да се предотвратят възможни инциденти. Очаква се в района да се съберат холандски и германски футболни фенове, търсещи конфронтация със своите опоненти.

Извънредното положение ще влезе в сила 15 минути преди края на мача и ще остане в сила 30 минути след финала на футболната среща.

В първия мач, от може би най-силната група на Евро 2012 – Германия победи Португалия с 1:0, а Холандия загуби от Дания с 0:1.