Парите за втората година майчинство по-ниски от прага на бедността

Икономика

Депутатите отхвърлиха искането на опозицията обезщетението за втората година от майчинството да бъде вързано с минималната работна заплата и от 1-ви януари догодина да стане 310 лева. Това стана по време на обсъждането на приходната част в бюджета на Държавното обществено осигуряване за следващата година. По този начин и догодина майките ще получават 240 лв., което е с лев по-малко от прага на бедността, заложен за 2013 г.

След това парламентът прие приходите и трансферите в консолидирания бюджет на ДОО за 2013 г. да бъдат 9,055 млн. лв.

Приходите от осигурителни вноски се предвижда да бъдат 4 287 140 700 лева, а трансферите от републиканския бюджет - 2 510 424 200 лева.

Допълнителната субсидия от централния бюджет за покриване на недостига от средства се планира да бъде 1 908 551 200 лева, съобщи БТА. От разходите и трансферите 7 899 260 300 лева са за пенсии, 1 067 552 700 лева за социални помощи и обезщетения и 76 711 500 лева за програми, дейности и служби по социалното осигуряване, подпомагане и заетостта.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Wizz Air свързва София с 19 държави чрез 39 директни маршрута това лято
Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
Как да се измъкнем от кариерна безизходица?
Президентът Илияна Йотова: Скопие опитва да премахне текст от доклада на ЕП
31 декември и 2 януари ще бъдат неработни дни
Радев: Няма да допуснем санкции, които рефлектират негативно върху икономиката ни
Какво се случва с дълговете ви, когато умрете?
10 цитата за живота от Брус Лий
Жечо Станков: Договорът за 7 и 8 блок на АЕЦ Козлодуй ще бъде подписан до края на 2026 г.
Отравяне с гъби погуби руски журналист, разкрил връзката на Путин с гимнастичката Алина Кабаева
2-ри годишен Форум за транспорт, логистика и спедиция: Под натиска на регулациите