Дейвид Бекъм изгуби дело за $25 млн.

Дейвид Бекъм изгуби дело за $25 млн.

Искът на футболната легенда Дейвид Бекъм срещу жълто списание на стойност 25 млн. долара беше отхвърлен от американски съдия, предаде „Ройтерс”.

Бекъм заведе дело срещу списанието „Ин тъч уикли" за статия в която пише, че той е имал сексуални отношения с елитна проститутка.

Съдията по делото Мануел Реал обаче заяви, че футболистът е публична личност и обвиненията в изневяра са в интерес на обществото.

Заключението на съдията е, че списанието не е проявило злонамереност, когато е публикувало историята. Според американското законодателство наличието на злонамереност е ключов елемент за спечелване на дело за клевета.

Във въпросната статия от 2007 г. „Ин тъч уикли" пишат, че звездата на „Лос Анджелис галакси” се е срещнал с проститутката Ирма Ници в Ню Йорк, срещу сумата от 10 хил. долара.

Бекам обаче е категоричен, че не само не се е срещал с въпросната жена, но даже никога не е чувал името ѝ. Освен това на въпросната дата той е бил в Лондон на посещение при болния си баща, който наскоро е претърпял инфаркт.

Адвокатите на Бекъм заявиха, че ще обжалват това решение и ще търсят възмездие по случая. Те са заявили пред медиите след съдебното заседание, че списанието не е представило никакви доказателства в подкрепа на написаната статия.

От своя страна адвокатите на „Ин тъч уикли" са доволни от решението на съдията, заявявайки, че „съдът правилно разгледа делото, като отхвърли претенциите към издателя".

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 27 октомври до 2 ноември
На днешната дата, 27 октомври. Мишкин ден, имен ден празнува Нестор
Екзотични дестинации и все по-дълги пътувания – тенденциите в туризма за следващата година
САЩ и Китай договориха рамката на търговското споразумение преди срещата Тръмп-Си
Стотици хиляди се събраха в Истанбул в подкрепа на арестувания кмет Екрем Имамоглу
Ройтерс: Какво представлява руската ракета "Буревестник"?
Икономиката все още ли е „в добро състояние“? Пет въпроса към ЕЦБ
Светът на парите: Кои европейски страни имат най-много милиардери?