Летище София започва проверка след сигнал за дискриминация на Наоми Кембъл

Общество

Летище София започва пълна проверка след публикация на вестник "Дейли Мейл", в която се твърди, че световноизвестният фотомодел Наоми Кембъл е станала жертва на расова дискриминация от страна на българските митничари. Кембъл е била в България от 19 до 22 май за реклама на световен моден бранд. 

"Искрено съжаляваме за негативните преживявания на г-жа Кембъл в София. Днес започнахме пълна проверка на случилото се с. В контакт сме с българските митнически власти, които потвърдиха, че проверката на пътници и багажи е част от тяхната работа и това е рутинна процедура. От летище София ще прегледаме видеозаписите от този ден и ще интервюираме служителите утре, за да проучим случая напълно", съобщават от летище София. 

Според "Дейли Мейл", при пристигане на летището митничари са поискали да направят пълна проверка на багажа на 52-годишната Кембъл. Източник на таблоида твърди, че тя останала "много разстроена" от случилото се, като според нея причината да бъде проверена така подробно е заради цвета на кожата ѝ. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Учени откриха микроорганизми, които произвеждат енергия в пълна тъмнина
Атанас Зафиров подаде оставка като председател на БСП
Италия откри XXV Зимни олимпийски игри с уникална церемония на четири локации
Методът 3-3-3 за вършене на повече работа с по-малко напрежение
Времето: Остава облачно, на места в Западна и Централна България ще превали
На днешната дата, 7 февруари. Рождениците днес
На днешната дата, 6 февруари. Имен ден празнуват Пламен, Пламена, Огнян, Огняна, Светлин, Светльо, Светла
Русия се обръща към Индия и Шри Ланка в търсене на работна ръка