ПП-ДБ и "Спаси София" ще управляват и в 19 района на София

ПП-ДБ и Спаси София ще управляват и в 19 района на София

ЦИК обяви резултатите от балотажа и за районни кметове на столицата. 17 от спечелилите на втори тур са издигнати от ПП-ДБ, трима са от ГЕРБ, двама са независими. 

След двата тура кметските си места запазват районните кметове на "Средец" Трайчо Трайков от ПП/ДБ и район "Триадица", Димитър Божилов от ПП/ДБ (Спаси София), избрани на първи тур. На втори тур на постовете си остават и кметовете на  "Изгрев" Дилян Георгиев (ПП/ДБ и "Спаси София"), на "Надежда" - Димитър Димов (ГЕРБ), на "Слатина" Георги Илиев от ПП/ДБ (Спаси София) и на район "Студентски", Петко Горанов, който се яви като независим кандидат на тези избори.

Равносметката след двата тура показва, че ПП-ДБ и "Спаси София" са с най-много районни кметове след двата тура. ГЕРБ ще имат "малки кметове" в три района, а в два - район "Студентски" и "Нови Искър" печелят независими кандидати. Представяме новите кметове по азбучен ред  

В район "Банкя" Рангел Марков от ГЕРБ получава 53.56% от вота, а Антон Бранков от "Възраждане" 35.41%.

В район "Витоша" Зарко Клинков от ПП/ДБ (Спаси София) с 48.88% победи действащия кмет от ГЕРБ Теодор Петков, който получава 40.72% от гласовете. 

В район "Връбница" Румен Костадинов от ПП/ДБ (Спаси София) получи 48.55% от вота и успя да победи действащия кмет Младен Младенов от ГЕРБ, който взима 36.14%. 

В район "Възраждане" Станислав Илиев от ПП/ДБ (Спаси София) води с 55.83% на сто пред досегашния кмет Савина Савова от ГЕРБ, получила 32.77% от гласовете. 

Досегашният кмет на район "Изгрев" Дилян Георгиев, издигнат от ПП/ДБ (Спаси София) беше преизбран за нов мандат с резултат 63.86%. На голяма разлика след него остава Диян Стаматов от местна коалиция ГЕРБ, при когото са отишли 25.91% от гласовете. 

С резултат 46.51% Емил Бранчевски от ПП/ДБ (Спаси София) успя да се пребори за поста, конкурирайки се с досегашния кмет на район "Илинден" Иван Божилов от ГЕРБ, който получи 40.85% от вота. 

Ясен Русев от ПП/ДБ (Спаси София), получил 53.40% при балотажа, е новият кмет на район "Искър". На значителна разлика от него остана досегашният кмет Ивайло Цеков от ГЕРБ, получил 31.78% от гласовете. 

Нов кмет има и в район "Красно село", където Цвета Николаева от ПП/ДБ (Спаси София) с резултат 56.88% от вота успя да победи действащия кмет Румен Русев от ГЕРБ, който получи 27.64%.

Подобно е положението и в район "Красна поляна", където Димитър Петров от ПП/ДБ (Спаси София) с резултат 56.65% спечели кметското кресло. Там той се състезаваше с досегашния кмет на района Иван Чакъров, издигнат от местна коалиция ГЕРБ, получил 30.29% от вота.

Кметът на район "Кремиковци" Лилия Донкова от ПП/ДБ (Спаси София) успя да се пребори за нов мандат, след като получи 50.82%. На балотажа тя се изправи срещу общинския съветник от ГЕРБ Борис Петров, който взима 44.14%. 

В район "Лозенец" кметът Константин Павлов от ПП/ДБ (Спаси София) с 57.06% победи на балотажа Анджелина Тотева от ГЕРБ, която е с 30.14%. 

Нов кмет ще седне и в район "Люлин", където Георги Тодоров от ПП/ДБ (Спаси София) с 52.76% победи досегашния кмет Милко Младенов от ГЕРБ, който е с 31.90% от вота. 

Ивайло Кукуркин ПП/ДБ (Спаси София) е новият кмет на район "Младост", след като на балотажа получи 57.89% от вота срещу конкурента си Юлиян Пейчев от ГЕРБ, който е с 25.24%. 

Досегашният кмет на район "Надежда" Димитър Димов (ГЕРБ) спечели още един 4-годишен мандат, след като поведе в резултата с 44.94% срещу Румен Димитров от ПП/ДБ (Спаси София) с 41.50%.

Независимият Владимир Владимиров с 50.85% поема кметското кресло на район "Нови Искър", след като победи досегашния кмет Даниела Райчева (ГЕРБ), която е с резултат 45.91%. 

Бившият журналист от БНТ Георги Кузмов от ПП/ДБ (Спаси София) спечели кметския пост в район "Оборище" с 63.43% пред певицата Йоанна Драгнева (позната също от БНТ) от ГЕРБ - с 23.33%. 

Районният кмет на район "Овча купел" Ангел Стефанов от ПП/ДБ (Спаси София) се пребори за нов 4-годишен мандат, след като получи 52.59% от вота. Опонентът му Борислав Тодоров от ГЕРБ получи 31.62% от гласовете. 

Нов кмет ще има и в район "Панчарево". Там Евгения Алексиева от ГЕРБ с резултат 61.81% победи действащия кмет Николай Гюров, при когото отиват 32.11% от вота. 

В район "Подуяне" Кристиян Христов от ПП/ДБ (Спаси София) победи с 50.09% опонента си Петър Митев от ГЕРБ с 33.24%. 

С нов кмет може да се похвали и район "Сердика", където Момчил Даскалов от ПП/ДБ (Спаси София) победи с 47.62% от вота действащия кмет Тодор Кръстев от ГЕРБ, при когото отиват 40.02% от вота. 

За нов 4-годишен управленски мандат се пребори досегашният кмет на район "Слатина" Георги Илиев от ПП/ДБ (Спаси София), който получи 64.16% на балотажа. Той премери сили с Борислав Борисов (ГЕРБ) при когото отидоха 23.00% от гласовете. 

Нов мандат ще има и за досегашния кмет на район "Студентски" Петко Горанов, който се яви като независим кандидат и получава 50.64% от гласовете на избирателите срещу претендента за мястото Еней Енчев от ПП/ДБ (Спаси София), взел 42.68% от вота. 

На първия тур на местните избори бяха избрани кметовете на район "Средец" Трайчо Трайков от ПП/ДБ и на район "Триадица" - Димитър Божилов от ПП/ДБ (Спаси София). 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Интроверт или екстроверт? Какво ще кажете за отроверт?
Учени откриха молекула, която би могла да спре развитието на Паркинсон
Зеленски вижда три начина за финансиране на покупки на ракети "Томахок", ако САЩ одобрят доставките
Костадин Ангелов одобри идеята социалните мрежи да са забранени за деца под 15 години
На днешната дата, 14 октомври. Петковден
Кристалина Георгиева: Страните по света нямат регулаторна и етична база за изкуствения интелект
Китайски квантов компютър влезе в търгвска употреба
Астрономи са заснели за първи път две черни дупки, които се въртят една около друга