Еверест взе първите си жертви тази година
Свят
Обновена 10:17ч., 22.05.2016
Холандец и австралийка починаха вероятно от височинна болест на слизане от Еверест, предаде АП, цитирана от БТА.
Ерик Арнолд, на 35 години, е имал със себе си достатъчно бутилки с кислород, както и партньори катерачи, но се почувствал зле и починал през нощта срещу събота, преди да успее да слезе на по-ниско.
Смъртта го е застигнала в близост до Южното седло, съобщиха от агенцията "Севън съмит трекс" в Катманду.
Според австралийски медии Мария Страйдъм също е проявила симптоми на височинна болест вчера следобед, след което е починала.
Това са първите регистрирани смъртни случаи за тази година в района на най-високия връх на Земята.
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 17 юни. Имен ден празнуват Мануил, Емануил, Емануила, Емануела
На днешната дата |Rolls-Royce сключи сделка за изграждане на малки ядрени реактори в Швеция
Компании |Президентът на FIFA посети съблекалнята на Иран и подкрепи играчите
Спорт |Крахът на социалния консерватизъм и опасностите пред Европа
Общество |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |На днешната дата, 17 юни. Имен ден празнуват Мануил, Емануил, Емануила, Емануела
На днешната дата |"Уникредит Булбанк" и Банка ДСК държат най-много от парите на държавните институции
България | Advertorial |Цитат на деня
Цитат на деня |Русия пуска свой колайдер
Свят | Advertorial |Коренна промяна на валутния пазар
Финанси | Advertorial |Wizz Air свързва София с 19 държави чрез 39 директни маршрута това лято
Компании |Samsung създаде микро карта с памет от 256 GB
Технологии |ADVERTORIAL
Blink parking се превръща в естествения дигитален избор за плащане на паркирането в зона
cargo-partner разширява европейската си мрежа за автомобилен транспорт в отговор на нарастващото търсене и тенденциите за nearshoring
Коментари
Няма въведени кометари.