Израелският премиер ще пита народа да се изтеглят ли от Западния бряг
Надежда за исторически обрат във външната политика на Израел се появи заради намерения на израелския премиер Бенямин Нетаняху да проведе референдум относно дългогодишния спор с Палестина за териториите на Западния бряг.
Националното допитване ще проучи обществените настроения за възможно
пълно изтегляне от териториите на Западния бряг, които преминаха под израелски контрол след шестдневната война през 1967 година.
Това съобщава лондонският ежедневник „Сънди таймс", позовавайки се на най-близкия съветник на израелския министър-председател, съобщава ИТАР-ТАСС.
„Това е най-трудното решение, стояло някога пред ръководителите на правителството на Израел. За да се направи тази стъпка, Нетаняху трябва да получи силна подкрепа от страна на Израел на референдума", се казва в изявлението на помощника.
Агенцията припомня, че това ще е първият референдум в историята на Израел.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Novartis разширява онкологичното си портфолио със сделка за милиарди
Компании |Културни кодове: 12 причини, поради които рециклирането на пластмаса се проваля
Любопитно |Tesla води преговори с китайски фирми за закупуване на соларно оборудване на стойност 2,9 млрд. долара
Технологии |Financial Times: Световният форум в Давос подготвя промени след серия от скандали и „досиетата Епстийн“
Икономика |Европейските акции са се насочили към трети пореден седмичен спад*
Финанси |На днешната дата, 20 март. Честита пролет!
На днешната дата |Правилото 10-80-10 на Стив Джобс е още по-полезно в епохата на AI
Техники за успех |Димитър Хаджидимитров: Още следващата седмица дизелът ще бъде над 1,60 евро
Общество |Времето: Посрещаме астрономическата пролет с облаци и валежи
България |Израел започва нова вълна от атаки срещу Иран
Свят |Европейските авиокомпании предупреждават: по-високите цени на горивата ще се платят от пътниците
Бизнес |България е втора в ЕС по ръст на почасовите възнаграждения през четвъртото тримесечие на 2025 г.
ЕС |Депутатите узакониха лобизма с понятието „представителство на интереси“
Политика |ADVERTORIAL
УниКредит дава начало на второто издание на ESG обучителната си програма си програма Skills for Transition
Системата на Кока-Кола в България с престижно отличие от БФБЛ за принос към обществото и устойчивото развитие
Коментари
Няма въведени кометари.