Германия отчита изтичане на кадри от армията за втора поредна година

ЕС

Числеността на военния персонал на Бундесвера намалява вече втора година поради изтичане на кадри. Това съобщава изданието Neue Osnabrücker Zeitung, позовавайки се на данни на германското министерство на отбраната.

През изминалата година 19,5 хиляди военнослужещи са напуснали германската армия, повече от 4,2 хиляди са се пенсионирали предсрочно. Това е най-високият процент от 2017 г. Само 18,8 хиляди души са дошли на служба през миналата година. Според изданието германските въоръжени сили трябва да увеличават числеността си с 21 хиляди души всяка година. В същото време през последните две години Бундесверът само се отдалечава от тази перспектива.

По-рано германската медийна група Funke, позовавайки се на прогнозата на Министерството на отбраната на Германия, съобщи, че около 65 хиляди души до 2027 г. ще напуснат германската армия поради навършване на максималната възраст за военна служба. Изданието посочва, че в момента в Бундесвера има 183 хиляди души, а целта на германското правителство е до 2031 г. числеността на армията да достигне 203 хиляди души.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
Гергана Манолова е новият изп. директор на Сдружението на фамилния бизнес в България
От 1 август се повишават минималните осигурителни прагове
Ройтерс: Марк Зукърбърг казва, че технологията за AI агенти напредва по-бавно от очакваното
Пентагонът създаде централизиран команден център за дронове
„Context by Мениджър“, Епизод 6: „Бюджет 2026“ под лупа
Марта Кос към Скопие: Не губете време в оправдания и не изпускайте този прозорец на възможности за начало на преговори с ЕС
Играта на Vivacom „Кало Змея: Гръм & Run“ e номер 1 за България в Google Play и App Store
Турция затвори пристанищата си за ЛГБТК+ круиз с 2000 пътници: „Не отговаря на нашите морални ценности“
Президентът на Финландия: Украйна вече е спечелила войната срещу Русия
Роналдо постави антирекорд за последните две световни първенства по футбол