Сеул обмисля да прекрати споразумението за намаляване на военното напрежение със Северна Корея

Сеул обмисля да прекрати споразумението за намаляване на военното напрежение със Северна Корея

Президентът на Южна Корея Юн Сок Йол инструктира администрацията си да обмисли спирането на междукорейското споразумение от 2018 г. за намаляване на военното напрежение. Нареждането е в случай на ново нарушение на границата от КНДР, обясни Ким Юн Хе, прессекретар на държавния глава пред медиите.

„Президентът Юн Сок Йол инструктира Администрацията по национална сигурност да обмисли прекратяване на военното споразумение от 19 септември 2018 г. в случай, че Северна Корея извърши нова провокация с проникване на наша територия“, обясни говорителят.

Северна Корея изпрати пет дрона миналата седмица, които пресякоха демаркационната линия и прелетяха над южнокорейска територия. Един от тях успя да достигне до северните райони на Сеул. Този дрон се върна в КНДР, а останалите изчезнаха от радарите на Южна Корея.

Военното споразумение беше подписано от министрите на отбраната на КНДР и Република Корея на 19 септември 2018 г. Той предвижда мерки за намаляване на напрежението и рисковете от военни сблъсъци.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Тръмп призова страните от НАТО да спрат да купуват руски петрол, за да наложи санкции
5-минутно упражнение може да удължи вашия живот и да ви направи по-успешни
На днешната дата, 14 септември. Кръстовден
Археолози се борят да спасят артефакти от Газа, застрашени от израелски атаки
Джо Байдън изпитва проблеми с набирането на средства за президентската си библиотека
Аржентина заплаши с мерки срещу добива на петрол на Фолклeндските острови от израелска компания
Времето: Предимно слънчево, но до вечерта идва дъжд
ИПИ: 10% от зрелостниците с резултат под "среден 3" на матурата по български и литература