Испански финал на Шампионската лига

Финалът на Шампионската лига на 28 май ще е изцяло мадридски: Реал Мадрид - Атлетико Мадрид.

Реал победи Манчестър Сити с 1:0 на "Сантяго Бернабеу" (0:0 в първия двубой) и си осигури мача за купата.

Удар на Гарет Бейл, последван от автогол на Фернандо, донесе победата на Реал.

През почти цялото време испанците доминираха на терена. Едва в последните минути Ман Сити се активизира. Нито Реал обаче успя да стигне до втори гол, нито британците зястрашиха вратата на съперника.

Звездата на Реал Кристиано Роналдо започна като титуляр, но  нападателят Карим Бензема бе заменен от Хесе Родригес. В титулярния отбор не беше и Каземиро, а на негово място в халфовата линия се появи Иско. Сити тръгна отново с Яя Туре.

Финалът между Реал и Атлетико е повторение на развръзката преди 2 години. Тогава Реал триумфира с 10-ата си купа от Шампионската лига след драматичен двубой, в който Серхио Рамос изравни в самия край на редовното време, за да се стигне до успеха в продълженията, припомня Гонг.

На мача в Милано Атлетико ще има възможност за реванш срещу градския си съперник.

Минути след края на снощната среща се разбра, че билети за финала на "Джузепе Меаца" вече са продадени.