58% от французите не искат Саркози за президент още един мандат

58% от французите не искат Саркози за президент още един мандат

58% от французите не искат настоящият държавен глава Никола Саркози да участва на следващите президентски избори през 2012 година. Това съобщи "Франс прес", като се позова на проучване на общественото мнение след поражението на десницата на местните избори.

Едва 33% от анкетираните подкрепят Саркози за нов мандат, като 75% от тях са симпатизанти на президентската партия Съюз за народно движение (СНД).

След лошото представяне на десницата на регионалните избори в редиците на управляващата партия също се появиха съмнения относно десния кандидат през 2012 година. Като възможни алтернативи на Саркози бяха посочени бившият премиер Доминик дьо Вилпен, бившият председател на СНД Ален Жюпе и председателят на парламентарната група на СНД Жан-Франсоа Копе.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Постигнато е съгласие между правителството, синдикатите и бизнеса за Бюджет 2026
Путин: Или украинските войници ще се изтеглят от Донбас, или ще го превземем със сила
Борисов: Да следваме примера на Тръмп, не трябва да наливаме вода с руските активи в мелницата на войнолюбците
Борисов за вота: Днес ще направя тест дали работим заедно с "ДПС - Ново начало"
Граждани на над 30 държави вече няма да могат да пътуват до САЩ
Няма решение на Европейския съд по жалба срещу приемането на България в еврозоната
На днешната дата, 5 декември. Имен ден празнуват Елисавета, Сава, Савина, Съби
Централната банка на Сингапур проверява банки в разследване за пране на пари на стойност 1,8 млрд. долара