Тиери Болоре оглави холдинга Renault-Nissan, Жан-Доминик Сенар обаче ще дърпа конците

Тиери Болоре оглави холдинга Renault-Nissan, Жан-Доминик Сенар обаче ще дърпа конците

Президентът и главен изпълнителен директор на френския автомобилостроител Renault Тиери Болоре оглави и холдинга Renault-Nissan BV, който управлява френско-японското обединение, на мястото на Карлос Гон. Стратегията на групата обаче остава в ръцете на председателя на съвета на директорите Жан-Доминик Сенар, съобщава на сайта си телевизия BFMTV, цитирана от БТА. Занапред двамата ще си поделят функциите, които Карлос Гон изпълняваше сам.

Според устава на обединението още от самото му създаване, председателят на управителния съвет на Renault-Nissan BV се избира от Renault, а вицепрезидентът – от Nissan.

 Съветът се състои от 9 члена - четирима от Рено, четирима от Nissan и един председател. Холдингът, който понесе много критики във връзка с аферата Гон, контролира решенията на обединението Renault-Nissan. Японският автомобилостроител притежава мажоритарен дял в Mitsubishi. Така че де факто Тиери Болоре е начело на обединението.

Сенар обаче ще решава каква да бъде стратегията. С времето той би трябвало да стане и администратор на Renault-Nissan BV и в рамките на тази стратегическа функция Болоре е този, който му докладва.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Дина Темелкова е Мениджър на годината 2025
За първи път: Съд в Гърция наложи 1,7 млн. евро глоба за жестокост към животни
Президентът наложи вето върху решението за назначаване на особен управител в Лукойл
Специалистът Моуриньо остави 747 000 евро сметка за хотел при напускането на „Фенербахче“
Борисов: Имаме име за особен управител в "Лукойл", чакаме Радев да се произнесе
Корупционен скандал в Украйна: $100 млн. източени от енергетиката, кой е виновен?
Силна магнитна буря може да доведе до появата на сияние над България
Енергийният министър: България има бензин за половин година и дизел за четири месеца