ДСК и Експресбанк вече са една банка

ДСК и Експресбанк вече са една банка

Банка ДСК и Експресбанк официално приключиха процеса на интеграцията си, превръщайки се в нова обединена банка с търговското име „Банка ДСК“.

Действителната консолидация на двете финансови институции доближава Банка ДСК до челната позиция в сектора по отношение на активите и я превръща във водеща по размер на депозити и кредитен портфейл в България. Банката вече обслужва над 2.5 милиона клиенти, разполага с най-голямата мрежа от клонове и банкомати в страната, с иновативни канали за електронно банкиране, като същевременно предлага на клиентите си пълен спектър от модерни продукти и услуги.

„През последната година и половина трябваше да се справим с предизвикателството да осъществим сериозния и труден процес по интеграцията на Банка ДСК и Експресбанк. Този процес приключи успешно, но нашата работа не свършва дотук. Най-важното признание за Банка ДСК ще дойде от нашите клиенти“, заяви г-жа Виолина Маринова, главен изпълнителен директор и председател на УС на Банка ДСК. 

До успешното обединение се стигна, след като в края на февруари Българската народна банка (БНБ) разреши преобразуването на Експресбанк чрез вливане в Банка ДСК. В края на 2018 г. разрешението си даде и КЗК. За да улесни клиентите на Експресбанк в процеса на интеграция, през октомври 2019 г. Банка ДСК създаде специална дигитална платформа, където те да могат да намират актуална и важна информация за предстоящите промени по продуктите, които използват.

Банка ДСК е собственост на Банка ОТП Унгария – банката-майка на Група ОТП, която е най-големият доставчик на финансови услуги в Унгария и регионален лидер на пазара в Централна и Югоизточна Европа. Група ОТП предлага висококачествени финансови решения на повече от 20 милиона клиенти в 12 държави, като разполага с клонова мрежа от близо 1 600 офиса, широка мрежа от банкомати и иновативни дигитални канали. Банка ОТП присъства в България от 2003 г. и нейните финансови резултати през годините потвърждават устойчивото ѝ развитие.

 

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Посланието на европейските лидери към Тръмп: Подкрепата за мира означава подкрепа за Украйна
Топ 5 бизнес книги, изисквани за прочит от Харвардския университет
На днешната дата, 19 август. Рождениците днес
Защо българските звезди избират България? – 2
Броят на новорегистрираните фирми в ЕС расте почти три пъти по-бързо от този на фалиралите
Папка за работата на Караганева е предадена в ДАНС преди седмици
Румен Драганов: Българският турист е все по-активен, но не винаги почива в хотелите
Най-големият музикален фестивал в Румъния генерира 120 млн. евро приходи за общината организатор