UniCredit засече пробив в банкови данни

Политика за бисквитки

Подразделението за информационна сигурност на италианската банка УниКредит (UniCredit) е разкрило случай на неразрешено проникване в данни, генерирани във файл от 2015 година, информира информационният канал "Раи Нюс 24", цитиран от БТА.

В този файл е имало около три милиона записа за клиенти на италианска територия и е съдържал само имена, градове, телефонни номера и електронни адреси, се посочва в комюнике на банката.

При неразрешеното проникване във файла на УниКредит "не са били компрометирани други лични данни, нито банкови данни, които биха позволили достъп до сметките на клиентите или осъществяването на неупълномощени трансакции", сочи комюникето.

Сигурността на данните на клиентите е абсолютен приоритет на УниКредит и от началото на стратегическия план "Трнасформирай 2019" през 2016 година банката е инвестирала 2,4 милиарда евро за актуализация на информационните технологии и засилване на информационната сигурност, според комюникето. През юни 2019 година УниКредит е въвела нов софтуер на разпознаване на клиента, който е валиден, както за достъпа до уеб услугите, така и за операциите по плащания. Този нов софтуер включва уникална парола или биометрично разпознаване, което допълнително подсилва сигурността и защитата на клиентите.

 

 

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
Гергана Манолова е новият изп. директор на Сдружението на фамилния бизнес в България
Роналдо постави антирекорд за последните две световни първенства по футбол
Феновете на Тейлър Суифт купиха фасове и боклуци от сватбата ѝ за по 25 долара бройката
Ройтерс: Марк Зукърбърг казва, че технологията за AI агенти напредва по-бавно от очакваното
Пентагонът създаде централизиран команден център за дронове
„Context by Мениджър“, Епизод 6: „Бюджет 2026“ под лупа
Марта Кос към Скопие: Не губете време в оправдания и не изпускайте този прозорец на възможности за начало на преговори с ЕС
Играта на Vivacom „Кало Змея: Гръм & Run“ e номер 1 за България в Google Play и App Store
Турция затвори пристанищата си за ЛГБТК+ круиз с 2000 пътници: „Не отговаря на нашите морални ценности“
Президентът на Финландия: Украйна вече е спечелила войната срещу Русия