Райфайзенбанк с консолидирана печалба от 587 млн. евро
Консолидирана печалба в размер на 587 млн. евро. за първото полугодие докладва Райфайзен Банк Интернешънъл АГ (РБИ)
“Изключително сме удовлетворени от резултата ни за полугодието. Вече берем плодовете на трансформационната ни програма. Не се обръщаме назад, а работим интензивно, за да бъдем готови за дигиталната ера,“ коментира Йохан Щробл, главен изпълнителен директор на РБИ.
За пръвите шест месеца на 2017 г. банката отчита още нарастване на нетния лихвен доход с 1% или 21 млн. евро. в сравнение с първото полугодие на 2016 г. като показателят достигна 1,588 млн. евро.
В сравнение със същия период на миналата година общите административни разходи се увеличават с 32 млн. евро и достигат 1,573 млн. евро, основно поради валутни ефекти. Съотношението разходи/приходи се е подобрило с 1.8 пр.п. до 60.6% поради по-високия оперативен приход.
“Представяме се добре във всички сегменти, но съм особено удовлетворен от солидния принос на Унгария и Украйна. Вече виждаме и първите резултати от програмата ни за оптимизацията в Полша“, допълва Щробл.
На база общ риск, базовият собствен капитал от първи ред (според преходните разпоредби) възлезе на 12.9% към 30 юни 2017 г., а общата капиталова адекватност (според преходните разпоредби) достигна 17.5%.
Нетните провизии намаляват с 81% на годишна база или 327 млн. евро до 76 млн. евро.
“Устойчивото и силно икономическо развитие в Централна и Източна Европа доведе до спад на разходите ни за риск, който бе значително по-добър от очаквания. В допълнение, стратегията ни селективно да продаваме необслужвани кредити се отплаща,” каза Щробл.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Цитат на деня
Цитат на деня |Вашият бизнес расте, но наистина ли напредва?
Маркетинг |На днешната дата, 20 април. 150 години от Априлското въстание
На днешната дата |Паралелно преброяване на 95%: Пет партии в парламента, Прогресивна България с пълно мнозинство
Политика |Чуждестранните медии за изборите у нас: Троянският кон на Кремъл или българският Орбан?
Политика |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Румен Радев: Победихме апатията. Това е победа на надеждата над страха и победа на морала
Политика |Чуждестранните медии за изборите у нас: Троянският кон на Кремъл или българският Орбан?
Политика |Вашият бизнес расте, но наистина ли напредва?
Маркетинг |Паралелно преброяване на 95%: Пет партии в парламента, Прогресивна България с пълно мнозинство
Политика |Над 10 арестувани при акция на ГДБОП във Фонда за лечение на деца в чужбина
Общество | Advertorial |На днешната дата, 20 април. 150 години от Априлското въстание
На днешната дата |Пликове с пари открити в кабинета на шефа на Фонда за лечение на деца в чужбина
Общество | Advertorial |ADVERTORIAL
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
United Group разшири оптичната си мрежа в региона с напълно изградения подземен оптичен кабел между Атина и Солун
Коментари
Няма въведени кометари.