Северна Македония ще внася пшеница от България

Manager News

Македонският министър на земеделието Люпчо Николовски съобщи снощи в профила си във Фейсбук, че е постигнато споразумение Северна Македония да внася пшеница от България, предаде БТА.

С моя колега министърът на земеделието на България Иван Иванов се разбрахме да се осигурят от България допълнителни количества пшеница. По такъв начин със съседите си градим истинско добросъседство, а сплотени по-лесно ще преборим настоящата криза, написа Николовски снощи в профила си във Фейсбук.

Двамата министри са в Берлин по повод министерската среща в рамките на Берлинския процес и диалога по селскостопанска политика: Германия - Западни Балкани в Берлин.

Министерската среща е под съвместното председателство на федералното министерство на прехраната и земеделието на Германия и постоянната работна група за регионално развитие на селските райони (SWG RRD), в която министерството на земеделието на България има статут на наблюдател.

Берлинският процес е инициатива на Германия, започнала през 2014 г., имаща за цел засилено регионално сътрудничество и насърчаване на добросъседските отношения, устойчив растеж и подпомагане на евроинтеграцията на държавите от Западните Балкани. 

Миналия месец Северна Македония се договори да внася пшеница от Сърбия.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

София без автобуси, трамваи и тролеи: протестът на градския транспорт продължава, мобилизират автобуси за матурите
Васил Терзиев: Нямам повод да си говоря с хора, които държат за заложници цял един град
Разследват бившия шеф на ФБР за заплаха за убийство на Тръмп заради снимка с мидички 
Украйна: След мирните преговори Русия извърши най-голямата атака с дронове от началото на войната
"Суис" отменя 1400 полета за лятото заради липса на пилоти
Папа Лъв призовава за единство на разделената Църква, но обещава да не бъде „автократ"
Терзиев призова просветното министерство за общ план за превоз на зрелостниците до матурите 
Бъсеску: Днешният вот противопоставя два диаметрално различни политически курса – „промосковски“ срещу „проатлантически“