Стивън Спилбърг обяви официално, че ще снима "Индиана Джоунс 5"

Политика за бисквитки

Американският режисьор Стивън Спилбърг планира да започне снимането на петия филм от поредицата "Индиана Джоунс", съобщва Variety. Снимките ще започнат през следващата година във Великобритания.

Плановете си Спилбълг разкри в неделя вечер по време на наградите "Rakuten TV Empire", които се порведоха в Roundhouse в Лондон. Там режисьорът бе поканен да получи награда "Легенда за нашето време". 

"Винаги си заслужава пътуването, когато отивам да работя с тези таланти от Великобритания. Артистите, екипът, младежите, шофьорите - всички, които ми са ми помагали да правя филмите си тук и ще продължават да ми помагат, когато се върна през април 2019 г., за да започна петия филм за Индиана Джоунс тук ", каза Спилбърг от сцената.

За първи път образът на Индиана Джоунс се появява през 1981 г с филма "Похитителите на изчезналия кивот“, създаден от невероятния тандем Джордж Лукас - Стивън Спилбърг. След това идват филмите "Индиана Джоунс и храмът на обречените" (1984), "Индиана Джоунс и последният кръстоносен поход“ (1989) и "Индиана Джоунс и кралството на кристалния череп“ (2008).

От Disney обявиха още през 2016, че Спилбърг ще покани отново Харисън Форд да се превъплъти в ролята на вечно търсещия приключения археолог. Никакви други членове на кастинга обаче все ощ не са обявени. Филмът се очаква да излезе на голям екран през юли 2020 г.

Филип Кауфман и Дейвид Коеп са поканени за сценаристи на новата история за "Индиана Джоунс 5". Копен е автор на сценария на "Индиана Джоунс и кралството на кристалния череп", а преди това е работил със Спилбърг за "Джурасик парк" и "Джурасик Парк: Изгубеният свят".

Четирите филми за Индиана Джоунс са спечелили близо 2 млрд. долара в световния бокс офис. 

На 30 март ще видим последния завършен проект на Спилбуърг "Играч първи, приготви се".

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
Гергана Манолова е новият изп. директор на Сдружението на фамилния бизнес в България
Роналдо постави антирекорд за последните две световни първенства по футбол
Феновете на Тейлър Суифт купиха фасове и боклуци от сватбата ѝ за по 25 долара бройката
Ройтерс: Марк Зукърбърг казва, че технологията за AI агенти напредва по-бавно от очакваното
Пентагонът създаде централизиран команден център за дронове
„Context by Мениджър“, Епизод 6: „Бюджет 2026“ под лупа
Марта Кос към Скопие: Не губете време в оправдания и не изпускайте този прозорец на възможности за начало на преговори с ЕС
Играта на Vivacom „Кало Змея: Гръм & Run“ e номер 1 за България в Google Play и App Store
Турция затвори пристанищата си за ЛГБТК+ круиз с 2000 пътници: „Не отговаря на нашите морални ценности“
Президентът на Финландия: Украйна вече е спечелила войната срещу Русия