Австрия нареди да бъдат затворени "радикалните джамии"
Австрийските власти наредиха да бъдат затворени "радикалните джамии" след терористичното нападение във Виена, предадоха Ройтерс и ТАСС, като се позоваха на Австрийската агенция по печата /АПА/.
Решението е било взето след среща на вътрешния министър Карл Нехамер и министъра по въпросите на интеграцията Сузане Рааб с председателя на Ислямската религиозна общност в Австрия Юмит Вурал и на практика означава лишаване от правен статут и разпускане на такива джамии.
При нападението, извършено в понеделник от поддръжник на групировката "Ислямска държава", бяха убити 4 човека, а 22 бяха ранени.
Вече са предприети стъпки за затварянето на една джамия и един мюсюлмански център, които често са били посещавани от един от извършителите на терористичния атентат във Виена този понеделник. Това съобщи австрийският министър на интеграцията Сузане Рааб, цитирана от Ройтерс.
Тези два обекта са допринесли за радикализацията на терориста, добави тя.
20-годишният джихадист почина, след като беше застрелян от австрийската полиция няколко минути след започване на атентата. Той беше идентифициран като Куйтим Фейзулай, роден във Виена, чиито родители са албанци от Северна Македония. Двама негови съграждани бяха арестувани по-рано, докато разследващите се опитват да разберат дали Фейзулай е част от по-голяма терористична мрежа.
В същото време полицията в Германия обяви, че е извършила обиски на домове и офиси на 4 души, които са имали връзка със стрелеца от Австрия. Хора, пребиваващи в Германия, които са били следени от разузнаването са се срещали с Фейзулай. той също така е правил опити да закупи амуниции от съседна Словакия.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Размерът на активите на пенсионните фондове нараства с 14,7% в края на март на годишна база
Финанси |Заради дигитален данък: Тръмп заплаши Макрон със 100% мита върху френските вина и шампанско
Икономика |Пеевски направи промени в ръководството на ДПС
Политика |Fox купува стрийминг платформата Roku за 22 милиарда долара
Компании |Омбудсманът настоява за актуализация на помощите за деца с увреждания
България |Звездите за бизнеса от 15 до 21 юни: Лятното слънцестоене носи нова динамика в идеите и комуникацията
Хороскоп |ЦИК обяви имената на 240-те депутати в 52-рото Народно събрание
Политика |Как ще намалим разликите в заплатите между мъжете и жените у нас?
България |Тръмп: САЩ и Иран постигнаха споразумение за прекратяване на войната
Свят |Правителството планира 19 млрд. евро инвестиции в отбраната
България |Цената на електроенергията за бизнеса скача с над 43%
Енергетика |На днешната дата, 15 юни. Рождениците днес
На днешната дата |ФИФА ще плати на съдията от Сомалия, който не бе пуснат на Световното
Спорт |ADVERTORIAL
Blink parking се превръща в естествения дигитален избор за плащане на паркирането в зона
cargo-partner разширява европейската си мрежа за автомобилен транспорт в отговор на нарастващото търсене и тенденциите за nearshoring
Коментари
Няма въведени кометари.