ЕС: Няма демокрация без наистина свободна журналистика

ЕС

Няма демокрация без наистина свободна журналистика, заяви днес говорител на Европейската комисия по повод днешния Световен ден на свободата на печата.

ЕС е основан на ценностите за свобода, човешки права, върховенство на закона и свободни и разнообразни медии. Свободата на медиите е в основата на доброто управление, а независимата журналистика е особено важна, за да следи за отговорността на правителствата и да наблюдава демократичните процеси, добави той.

Попитан за съдбата на създателя на сайта Уикилийкс Джулиан Асандж, задържан във Великобритания и заплашен от изпращане в САЩ, където може да получи смъртна присъда, говорителят заяви, че становището на ЕС за свободата на медиите и за смъртното наказание е ясно. Многократно ЕС е заявявал, че е против смъртното наказание при всички случаи, независимо от обстоятелствата.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Великобритания отхвърля идеята за такси в Ормузкия проток
Новата система за влизане в ЕС окончателно влиза в сила от днес
„Кралицата на кетамина“ получи 15 години затвор за смъртта на звездата от „Приятели“ Матю Пери
Зеленски: Ремонтът на петролопровода „Дружба“ ще бъде завършен тази пролет
Венецуела прие нов закон за минната индустрия, отварящ вратата за чуждестранни инвеститори
Полицията със спецакция за безопасността на движение по пътищата по празниците
Министър Найденов: АПИ дава по 2 млн. на месец за държавна пътна помощ
Тръмп предупреди Иран да не въвежда такси за преминаване на кораби през Ормузкия проток