Европейският съвет избира нов председател
Европейският съвет ще избере днес новия си председател. За поста се съревновават предложеният от Полша Яцек Сариуш-Волски и сънародникът му Доналд Туск, досегашен ръководител на институцията, съобщи кореспондент на БТА в Брюксел.
Сариуш-Волски бе изключен вчера от Европейската народна партия за проявена нелоялност. Очаква се днес мнозинството от държавните и правителствените ръководители от ЕС да подкрепи Туск за втори мандат. България е сред страните, които ще гласуват за Туск.
Останалата част от дневния ред на заседанието предвижда тази вечер Европейският съвет да обсъди въпросите за сигурността по външните граници на ЕС, миграцията, обстановката на Западните Балкани, укрепването на европейската отбрана, икономиката, обособяването на службата на прокурор на ЕС. Европейските лидери ще изразят очакването от следващия месец да започне предварителното прилагане на търговското споразумение с Канада.
Утре Европейският съвет ще заседава без представител на Великобритания. Лидерите ще обсъдят насрочената за края на месеца среща в Рим и декларацията, която ще бъде приета там по повод 60-годишнината от Римските договори.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Цитат на деня
Цитат на деня |Как да задържите повече клиенти?
Маркетинг |На днешната дата, 9 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Най-старата банка в света Monte dei Paschi има купувач за 30 милиарда евро
Финанси |Китай помага за задържане на цените на петрола под $100 за барел, но това няма да продължи дълго
Енергетика |Как да задържите повече клиенти?
Маркетинг |На днешната дата, 9 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Цитат на деня
Цитат на деня |Най-старата банка в света Monte dei Paschi има купувач за 30 милиарда евро
Финанси |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Испанците вече харчат половината от заплатата си за наем, над 70% в Мадрид и Барселона
Свят |Кралската поща на Великобритания достави списание на мъж с 19 години закъснение
Любопитно |„Булгартрансгаз” планира да инвестира близо 1 милиард лева в развитие на газовата инфраструктура
Енергетика |ADVERTORIAL
Алианц Банк България и Групата на ЕИБ осигуряват 340 млн. евро за бизнеса в България
Национална библиотека „Св. св. Кирил и Методий“ и blink обединяват усилия в дарителска кампания за реставрацията на емблематичната сграда на библиотеката
Коментари
Няма въведени кометари.